Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 04 - Szélrózsa-utótalálkozó

Szélrózsa-utótalálkozó

„Bár min­den­ki­től füg­get­len vol­tam, még­is min­den­ki­nek szol­gá­ja let­tem, hogy mi­nél töb­bet meg­nyer­jek.” (1Kor 9,19)

Hal­lot­tad már? Most elő­ször Szél­ró­zsa-utó­ta­lál­ko­zót szer­ve­zünk Túl a ha­tá­ron cím­mel!

En­nek az el­ső al­ka­lom­nak le­gyél Te is ré­sze­se! Fő­leg ha jól érez­ted ma­gad a leg­utób­bi Szél­ró­zsán, és sze­ret­néd az ot­ta­ni él­mé­nye­i­det fel­ele­ve­ní­te­ni, új­ra át­él­ni. Az ott szer­zett ba­rá­tok­kal új­ra ta­lál­koz­ni, új él­mé­nye­ket gyűj­te­ni. Fel­idéz­ni a nap­sü­té­ses nyá­ri na­po­kat eb­ben a fa­gyos tél­ben.

Most ga­ran­tál­tan nem fog át­áz­ni a sát­rad! Már csak azért se, mert a mos­ta­ni ta­lál­ko­zó nem sza­bad­té­ri lesz, ha­nem az An­gyal­föl­di Jó­zsef At­ti­la Mű­ve­lő­dé­si Köz­pont­ban (1131 Bu­da­pest, Jó­zsef At­ti­la tér 4.) ren­dez­zük meg.

Ha netán nem tudnád, hogy jutsz el odáig, akkor néhány lehetséges útvonal:

• A Nyugati pályaudvartól vagy a Népligettől a 3-as metróval a Gyöngyösi utcáig, majd onnan 10 perc séta vagy a 105-ös busszal két megálló a Násznagy utcáig. • A Keletitől a 2-es metróval a Deák Ferenc térig, onnan pedig a 105-ös busszal a József Attila térig.

Ja, hogy még nem tu­dod, mi­kor lesz? Ak­kor most el­árul­juk: 2009. feb­ru­ár 28-án, szom­ba­ton.

És hogy még na­gyobb kedv­vel vágj ne­ki az út­nak, íme egy kis íze­lí­tő a prog­ra­mok­ból:

• Reg­gel 9-kor kö­zös ének­lés­sel kez­dünk a Szél­ró­zsa Band köz­re­mű­kö­dé­sé­vel. • A nyi­tó­áhí­ta­tot Mes­ter­há­zy Ba­lázs, a sop­ro­ni lí­ce­um is­ko­la­lel­ké­sze tart­ja. • Utá­na egy ke­rek­asz­tal-be­szél­ge­tés­re ke­rül sor Krug Emí­lia mo­de­rá­lá­sá­val. A be­szél­ge­tés ven­dé­gei Reuss And­rás és Prőh­le Ger­gely lesz­nek. Té­mánk pe­dig a füg­gés és füg­get­len­ség, ame­lyet ki­sebb cso­por­tok­ban fo­gunk to­vább­gon­dol­ni. • Ter­mé­sze­te­sen nem ma­rad­hat­nak el az ál­lan­dó prog­ra­mok sem, ame­lyek kö­zül sza­ba­don vá­laszt­hatsz. Pél­dá­ul: KIE-ká­vé­ház, Ti­bi kuc­kó­ja, Élő könyv­tár, Ta­izé-szo­ba, a nyá­ri ta­lál­ko­zó kép­ga­lé­ri­á­ja, Lát­ha­tat­lan Szín­ház, Nagy Já­ték… • Hogy a ze­ne­füg­gők igé­nye­it is ki­elé­gít­sük, meg­hív­tuk a Shamrock, a M.Is.K.A., a Me­zít­láb, az El-minor ze­ne­kart, a Po­é­zis és a My Friends együt­test, az Ég­Ígé­rő gos­pel­kó­rust, va­la­mint be­mu­tat­ko­zik a Bé­kés­csa­bai Szí­ni Stú­dió (a bé­kés­csa­bai evan­gé­li­kus gim­ná­zi­um di­ák­ja­i­nak köz­re­mű­kö­dé­sé­vel) és még so­kan má­sok… • Az est fény­pont­ja a Szél­ró­zsa Band le­mez­be­mu­ta­tó kon­cert­je! • Út­ra bo­csát Var­ga Gyön­gyi ál­dá­sa.

Ha­son­ló­an a nyá­ri fesz­ti­vál­hoz most is le­he­tő­sé­ged van elő­re­giszt­rál­ni. Aki ezt megteszi, kedvezményesen ebédelhet, illetve a nagy sikerű Szélrózsa Band CD-jének árából is engedményt kap! Elő­re­giszt­rá­ció és to­váb­bi in­for­má­ció a már jól is­mert hon­la­pon: www.szel­ro­zsa­tal­al­ko­zo.hu.

Ah­hoz, hogy a kö­zö­sen el­töl­tött nap még job­ban si­ke­rül­jön, Ne­ked is itt a he­lyed!

Szélrózsa-tízek

Fa­da­ra­bok Is­ten ke­zé­ben
„Hát én im­már kit vá­lasszak…?”
Disz­nótort ültek
Szál­kák és ge­ren­dák
„Mi az ökumenét megéljük”
Meg­kezd­te a se­gély­cso­ma­gok szét­osz­tá­sát Gá­zá­ban a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet
Di­rekt öku­me­né – ben­cés gim­na­zis­tákkal
A De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ban már az imahét ünnepélyes megnyitása előtt ökumenikus alkalmon vehettek részt a hívek.
Meg­osz­tott­ság, a fáj­dal­mas hun­ga­ri­kum
Le­zá­rul­tak a Bib­lia évé­nek ma­gyar­or­szá­gi ese­mé­nyei
„Van ki­út” kon­fe­ren­ci­a Nagy­vá­ra­don
Az öku­me­ni­kus ima­hét meg­nyi­tó­ün­nep­sé­gét Győ­rött ja­nu­ár 19-én, hét­főn es­te tar­tot­ták az Öreg­temp­lom­ban
Szerb anyács­ka Bi­zánc­ban
Ered­mé­nyek és konf­lik­tu­sok ál­lam és egy­ház kap­cso­la­tá­ban
Lu­the­rá­nus szi­get Pá­pa szí­vé­ben
Is­ten há­za né­pe
Zol­tán Lász­ló evan­gé­li­kus lel­kész sír­já­nál
Tisz­ta vi­zet a kan­csó­ba!
Hi­ány­zó gye­re­kek
Kul­tú­rá­já­ban él a nem­zet
Pa­lack­pos­ta, avagy üzenet a mat­ró­zok­nak
A nem­zet: kö­zös ih­let
„Nagyon erős. Hitben erős…”
„Egy az Isten”
Is­ten a tá­vol­ban
Ten­ger­nyi prob­lé­má­val el­bo­rít­va
Kü­lön­le­ges ka­rá­cso­nyi aján­dék
Kunhalom, újkőkori ház a tájtörténeti parkban
A bib­li­ai idők ét­rend­je tá­vol­ról sem volt egész­sé­ges
„Cur De­us ho­mo?” – Mi­ért lett Is­ten em­ber­ré?
Oratio œcumenica
Szélrózsa-utótalálkozó
ÉnekKincsTár
Légy ve­lünk ke­gyel­med­del, jó­sá­gos Jé­zu­sunk!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2009 04 Szélrózsa-utótalálkozó