Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 08 - Szar­va­siak kettős ünnepe

Szar­va­siak kettős ünnepe

A Szar­vas-Ótemp­lo­mi Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség meg­újult ima­há­zá­nak ol­tár­te­rét és az Ótemp­lo­mi Sze­re­tet­szol­gá­lat ki­bő­ví­tett sze­re­tet­ott­ho­ná­nak új épü­let­szár­nyát szen­tel­te fel feb­ru­ár 15-én Gáncs Pé­ter, a Dé­li Egy­ház­ke­rü­let püs­pö­ke. A hét te­tő­té­ri szo­bá­val és egy be­teg­szo­bá­val bő­vült ­in­téz­mény az 1992. évi in­du­lá­sa óta má­ra negy­ven­ki­lenc fé­rő­he­lyes ott­hon­ná nőt­te ki ma­gát.

Az ün­nep ke­re­té­ben Lá­zár Zsolt lel­kész és in­téz­mény­ve­ze­tő is­mer­tet­te az el­múlt évek fej­lesz­té­se­it. A fo­lya­ma­tos fej­lő­dés fon­tos ál­lo­má­sa­ként ér­té­kel­te a fel­újí­tott gyü­le­ke­ze­ti ter­met és az ott­hon új lak­ré­sze­i­nek ki­ala­kí­tá­sát. El­mond­ta: ter­ve­ik sze­rint a bő­ví­tés kö­vet­ke­ző lép­cső­je a sze­re­tet­ott­hont az idő­sek klub­já­val össze­kö­tő épü­let­rész el­ké­szí­té­se lesz.

Az ün­ne­pen Gáncs Pé­ter püs­pök Mt 13,10–17 alap­ján hir­det­te Is­ten igé­jét. Le­het, hogy a te­rem­ből az ut­cá­ra ki­szű­rő­dő hit­val­lás sza­va­it nem fog­ja fel az, aki ép­pen el­megy a gyü­le­ke­ze­ti épü­let mel­lett – fo­gal­ma­zott –, de a se­gí­tés­re ki­nyúj­tott kéz sze­re­tet­moz­du­la­tát ér­tik az em­be­rek. A Jé­zus kö­ve­té­sé­ből fa­ka­dó iga­zi nö­ve­ke­dés nem fel­fe­lé irá­nyu­ló ha­tal­mi tö­rek­vést je­lent, ha­nem oda­for­du­lást a baj­ba­ju­tot­tak és mély­ben lé­vők fe­lé. A Szar­va­son bő­vü­lő dia­kó­ni­ai mun­ka Is­ten sze­re­te­té­nek ki­ára­dá­sa, mely ké­pes hi­te­le­sí­te­ni a ki­mon­dott sza­va­kat is – zár­ta ige­hir­de­té­sét a püs­pök.

Az ün­ne­pi al­ka­lom szol­gá­la­ta­i­ban részt vett Ri­bár Já­nos, a Nyu­gat-bé­ké­si Egy­ház­me­gye es­pe­re­se, il­let­ve kö­szön­tőt mon­dott Ba­bák Mi­hály, Szar­vas vá­ros pol­gár­mes­te­re is.

Smidéliusz András

Szí­nes kör­mök
Öreg pap
Nagy­kö­ve­ti lá­to­ga­tás a zsi­na­ton
Szar­va­siak kettős ünnepe
Ju­bi­lá­l a vas­gyári „vár”
Szlo­vák–ma­gyar evangélikus csúcs­ta­lál­ko­zó
Nem csak le­vél­tá­ri anyag
Re­for­má­tus püs­pök­ik­ta­tás a Fel­vi­dé­ken
Pá­pu­a­föld eu­ró­pai szem­mel
10 perc szo­li’ a fa­so­ri gim­ná­zi­um­ban
Di­ák­ta­nya lesz a pin­cé­ből
Egy­há­zunk tör­vé­nye­i­ből
Dé­li ha­rang­szó
Püs­pök­- kö­szön­tés
A me­te­o­rok nyo­má­ban
Au­tó­böjt
Édes­apám, én és a fi­am
Ne szólj szám, nem fáj fe­jem
„Ho­gyan to­vább, egy­ház?”
Új kez­det – re­mé­nyek­kel te­li jö­vő
Fon­tol­va ha­la­dás
Van ki­út!
Ud­va­ros Bé­la elő­adói est­je Lé­bény­ben
Hin­ni és ér­te­ni
Mó­zesről a pillanat művészetével
Ér­tünk szó­ló ke­mény sza­vak
Oratio œcumenica
Hit­ke­re­ső
ÉnekKincsTár
Lel­kem, vi­gyázz, ké­szülj fel!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2009 08 Szar­va­siak kettős ünnepe