Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 25 - Bő­vült Tót­kom­ló­son a sze­re­tet­szol­gá­lat

Bő­vült Tót­kom­ló­son a sze­re­tet­szol­gá­lat

A Szent­há­rom­ság ün­ne­pe utá­ni el­ső va­sár­nap dél­után­ján ün­ne­pi is­ten­tisz­te­let ke­re­té­ben ke­rült sor Tót­kom­lós új dia­kó­ni­ai in­téz­mé­nyé­nek, az Evan­gé­li­kus Idő­sek Klub­já­nak fel­szen­te­lé­sé­re, il­let­ve mun­ka­tár­sa­i­nak be­ik­ta­tá­sá­ra.

A sze­re­tet­szol­gá­lat in­du­lá­sát ko­moly elő­ké­szí­tő mun­ka előz­te meg. Ré­sze volt en­nek az el­lá­tás irán­ti igé­nyek fel­mé­ré­se és a ren­del­ke­zés­re ál­ló épü­let (a ré­gi pa­ró­kia) át­ala­kí­tá­sa is. A mint­egy ti­zen­két­mil­lió fo­rint be­ru­há­zá­si költ­ség­gel lé­te­sült új in­téz­mény nap­pa­li el­lá­tást, ét­kez­te­tést és há­zi se­gít­ség­nyúj­tást vál­lalt – hi­va­ta­lo­san e hó­nap ele­jé­től.

Múlt va­sár­na­pi be­ik­ta­tá­suk al­kal­má­val a mun­ka­tár­sak meg­fo­gal­maz­ták: „Szol­ga­társ­ként olyan több­le­tet ta­pasz­tal­hat­tunk, amit ed­di­gi szo­ci­á­lis te­vé­keny­sé­günk so­rán még nem.” A be­ve­ze­tő gyü­le­ke­ze­ti ének so­rai pe­dig azt az ér­zést és vá­gyat fe­jez­ték ki, amellyel a dol­go­zók szol­gá­lat­ba in­dul­tak: „Mi­lyen bol­dog, aki té­ged szol­gál­hat… / …Szent tü­zed­del töltsd be szí­vünk-lel­kün­ket, / Új mun­ká­ra te ké­szíts fel ben­nün­ket…”

Az ün­ne­pi al­ka­lom ige­hir­de­tő­je Ri­bár Já­nos es­pe­res volt. Sza­vai rá­vi­lá­gí­tot­tak ar­ra, hogy egy im­po­záns temp­lom le­het ugyan szép tu­risz­ti­kai lát­vá­nyos­ság, de mennyi­vel több, ha élet is van ben­ne: ha a gyü­le­ke­zet ki­in­du­ló­pont­ja az em­be­rek fe­lé va­ló szol­gá­lat­nak.

Az is­ten­tisz­te­le­tet rend­kí­vü­li köz­gyű­lés, majd sze­re­tet­ven­dég­ség kö­vet­te, mely­nek so­rán az ér­dek­lő­dők meg­te­kint­het­ték az új in­téz­ményt. Az át­ala­kí­tott lel­kész­la­kás­ban – a ki­szol­gá­ló­he­lyi­sé­gek mel­lett – pi­he­nő­szo­ba, tá­gas tár­sal­gó és ét­ke­ző gon­dos­ko­dik a kom­fort­ról, nem be­szél­ve a vá­ros­köz­pont­ban ta­lál­ha­tó épü­let kel­le­mes ud­va­rá­ról. Ebé­det a szom­szé­dos sze­re­tet­ott­hon kony­há­já­ról visz­nek át a nap­pa­li el­lá­tás­ban ré­sze­sü­lők­höz. Je­len­leg har­minc tag­ja van az idő­sek klub­já­nak, de a me­leg étel még kö­zel száz, há­zi el­lá­tást igény­lő­höz jut el.

A gyü­le­ke­zet há­la­adás­sal for­dult Urá­hoz, hogy az új in­téz­mény nem pusz­tán új mun­ka­he­lyet, mun­ka­le­he­tő­sé­get te­rem­tett, hi­szen az öt új dol­go­zó ja­nu­ár el­se­jé­vel nem egy­sze­rű­en mun­ká­ba, ha­nem szol­gá­lat­ba állt.

Lip­ták Gab­ri­el­la

Ho­gyan le­gyünk gaz­da­gok a gaz­da­sá­gi vál­ság ide­jén?
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Gaudiopolis 2009
Ket­tős ju­bi­le­um Mó­richi­dán
Hat­van év az or­go­ná­nál
Ég­ígé­rő ünnep
Het­ven éve beszédes monori kö­vek
A monori templom a ha­rang­ku­ta­tó sze­mé­vel
Bő­vült Tót­kom­ló­son a sze­re­tet­szol­gá­lat
Al­só­sági tanévzárás
„Ser­kenj fel, aki alu­szol!”
Kö­zös pres­bi­te­ri
Egy ol­da­lon, egy kéz­ben
A Nyu­ga­ti (Du­nán­tú­li) Egy­ház­ke­rü­let
Az írás­ma­gya­rá­zat dip­ti­chon­ja