Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 25 - Kö­zös pres­bi­te­ri

Kö­zös pres­bi­te­ri

Év­ti­ze­des part­ner­kap­cso­lat Pyr­ba­um és Csák­vár kö­zött

Tíz­éves a csák­vá­ri evan­gé­li­kus gyü­le­ke­zet Har­mo­nia Flo­ri­a­na kó­ru­sá­nak és a pyr­ba­u­mi Szent György evan­gé­li­kus temp­lom énekkarának kap­cso­la­ta. A kó­ru­sok év­ről év­re fel­vált­va lát­ják ven­dé­gül egy­mást. Eb­ben a ju­bi­le­u­mi esz­ten­dő­ben – jú­ni­us 11. és 14. kö­zött – mi, csákváriak fo­gad­tuk né­met ba­rá­ta­in­kat.

A kó­rus­kap­cso­lat az évek fo­lya­mán test­vér-gyü­le­ke­ze­ti kap­cso­lat­tá erő­sö­dött. Így ven­dé­ge­ink meg­ér­ke­zé­se után most is kö­zös pres­bi­te­ri meg­be­szé­lés­re ül­tünk össze, hogy be­szá­mol­junk egy­más­nak az el­múlt év tör­té­né­se­i­ről, il­let­ve meg­fo­gal­maz­has­suk kö­zös ter­ve­in­ket.

Fon­tos­nak tart­juk egy­más egy­há­zá­nak, gyü­le­ke­ze­te­i­nek meg­is­me­ré­sét, ezért az idén ba­jor test­vé­re­ink prog­ram­já­ba il­lesz­tet­tünk egy „ki­rán­du­lást” a la­jos­ko­má­ro­mi gyü­le­ke­zet­be. Itt a temp­lom és az egy­ház­köz­ség be­mu­ta­tá­sa után meg­is­mer­tet­tük őket az Aga­pé Sze­re­tet­ott­hon­ban fo­lyó dia­kó­ni­ai mun­ká­val is. A bu­da­vá­ri gyü­le­ke­zet­nél el­köl­tött va­cso­ra után ven­dé­ge­ink rö­vid tá­jé­koz­ta­tást kap­tak a bu­da­vá­ri ma­gyar, il­let­ve né­met gyü­le­ke­zet­ről, majd éj­sza­ká­ba nyú­ló vá­ros­né­zés­re in­vi­tál­tuk a het­ven­fős ba­jor „se­re­get”.

A nagy­ve­le­gi kas­télyt mint kö­zös – éven­ként meg­ren­de­zendő – if­jú­sá­gi tá­bo­ra­ink le­het­sé­ges hely­szí­nét ke­res­tük fel, Ba­kony­cser­nyén pe­dig a Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­ház leg­na­gyobb fa­lu­si gyü­le­ke­ze­té­nek óvo­dá­ját te­kin­tet­tük meg.

Az él­mény­dús prog­ram csúcs­pont­ja­ként ven­dé­ge­ink aján­dé­koz­tak meg ben­nün­ket szom­ba­ton egy kon­cert­tel, és a va­sár­na­pi is­ten­tisz­te­le­ten át­él­het­tük a test­vé­ri part­ner­ség Krisz­tus­ban va­ló meg­erő­sí­té­sét.

Klaus Ey­se­le­in lel­kész a gaz­dag és Lá­zár tör­té­ne­te kap­csán irá­nyí­tot­ta fi­gyel­mün­ket a pél­dá­zat­be­li gaz­dag em­ber test­vé­re­i­re. Ami­kor Lá­zár és a gaz­dag út­ja már „cél­ba” ér – a test­vé­rek út­já­nak vé­ge még bi­zony­ta­lan. Jó, hogy a mi ba­rá­ti, test­vé­ri út­ja­ink is egy­más fe­lé tar­ta­nak, de a leg­biz­to­sabb, ha egy­mást se­gít­ve, együtt tar­tunk a biz­tos cél, Krisz­tus fe­lé – sum­máz­ta mon­da­ni­va­ló­ját Pyr­ba­um lel­ki­pász­to­ra.

Mé­szá­ros Ta­más

Ho­gyan le­gyünk gaz­da­gok a gaz­da­sá­gi vál­ság ide­jén?
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Gaudiopolis 2009
Ket­tős ju­bi­le­um Mó­richi­dán
Hat­van év az or­go­ná­nál
Ég­ígé­rő ünnep
Het­ven éve beszédes monori kö­vek
A monori templom a ha­rang­ku­ta­tó sze­mé­vel
Bő­vült Tót­kom­ló­son a sze­re­tet­szol­gá­lat
Al­só­sági tanévzárás
„Ser­kenj fel, aki alu­szol!”
Kö­zös pres­bi­te­ri
Egy ol­da­lon, egy kéz­ben
A Nyu­ga­ti (Du­nán­tú­li) Egy­ház­ke­rü­let
Az írás­ma­gya­rá­zat dip­ti­chon­ja