Evangélikus Egyház
- Online újságok
- Evangélikus Élet
- Archívum
- 2009
- 50
- Pestszentlőrinci érdeklődők
Egyházunk egy-két hete
Hozzászólás a cikkhez
Pestszentlőrinci érdeklődők
Egy pohár meleg tea, barátságos légkör és néhány kedves szó fogadta azokat, akik december elsején délután beléptek a pestszentlőrinci evangélikus templomba. Kissé beljebb könyvek, CD-k, fából készült szép ajándéktárgyak sorakoztak hívogatóan, hogy kedvezményes adventi-karácsonyi vásárral örvendeztessék meg azokat, akik vásárolni, körülnézni vagy egy kiadvány kapcsán véleményüket megosztani jöttek.
Később az orgona hangja jelezte: eljött az emlékezés ideje. A gyülekezetszervező, templomépítő lelkészt, Sokoray Károlyt pontosan nyolcvan évvel ezelőtt iktatták be, s a templom felszentelésének is lassan itt a hetvenhetedik évfordulója. Hogyan becsülheti meg a gyülekezet egykori lelkipásztorát, akinek munkája gyümölcseivel ma is lépten-nyomon találkozhat? Úgy, hogy példáját követve hirdeti az evangéliumot, odafigyel az újonnan betérőkre, és engedi, hogy Isten megmutassa a közösségen keresztül az erejét.
Este kezdődött a LÉT (Lőrinci Érdeklődők Teaháza): a gyülekezeti tagok és az érdeklődők Mádl Dalma (képünkön) életébe pillanthattak be. Hallhattak gyermekkoráról, egykor harcias egyéniségéről, a családja iránti elkötelezettségéről, példaképeiről, a hit fontosságáról, a kegyelemről, melyért naponta hálát ad.
Dalma asszony – mint a korábbi államelnök felesége – felelevenített néhány emlékezetes találkozást is, például a spanyol királynéval, aki olyan otthont alapított, ahol sérült gyerekek tanulhatnak szakmát, és élnek meg munkájukból.
Kiderült az is, hogy Mádl Dalma számára milyen fontos a karitatív szolgálat: kötelességének érzi, hogy segítsen azokon, akiken csak tud. A Katolikus Karitász jószolgálati nagykövete. Az általa 2006-ban létrehozott Istenadta Tehetség Alapítvány szegény sorsú, tehetséges, kistelepülésen élő fiatalok középiskolai kollégiumi nevelését támogatja. Örömmel mesélt egy – hajléktalanoknak tartott – misén való részvételéről, a velük való kézfogásról, beszélgetésről, könnyeikről; az ételosztásról a Nyugati pályaudvarnál; az asszonyokról, akik süteményt sütnek, ruhát gyűjtenek. S hangsúlyozta, hogy bár ma mindent a türelmetlenség és az agresszivitás jellemez, a szelídség mégiscsak többet ér – igazolja ezt például egy erdélyi polgármester, akit ez indított arra, hogy jót tegyen Böjte Csaba árváival…
„Áldott légy, te betlehemi Gyermek! / Áldott légy, hogy elhoztad a fényt, / az élő bizalmat, reményt!” – ez az ének zárta a lőrinci adventi napot. S a fényről nemcsak énekeltek a jelenlévők, hanem tovább is adták egymásnak a lángot, és sorra gyulladtak meg a kezekben a gyertyák. Így indult haza mindenki, s vitte a fényt – ki a templomból –, ezzel a jelképes mozdulattal is hirdetve: a templomon kívül lévőknek is szükségük van a világ világosságára…
Hulej Enikő
::Nyomtatható változat::
|