Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 31 - Szé­les­re tárt aj­tó – személyre szabott áldás

Szé­les­re tárt aj­tó – személyre szabott áldás

Nyi­tott temp­lom éj­sza­ká­ja Pusz­ta­föld­vá­ron

Ir­ga­lom, bol­dog­ság, bé­kes­ség – töb­bek kö­zött eze­ket a vá­gyott lel­ki aján­dé­ko­kat hor­gász­hat­ták ki múlt pén­te­ken Pusz­ta­föld­vá­ron az evan­gé­li­kus temp­lom­ba ér­ke­zők. Az al­kal­mi­lag tó­vá át­mi­nő­sült la­vór a nyi­tott temp­lom éj­sza­ká­já­ra be­té­rő­ket fo­gad­ta a Nyu­gat-bé­ké­si Egy­ház­me­gye egyik leg­ki­sebb gyü­le­ke­ze­té­ben. Im­már a har­ma­dik ilyen al­ka­lom volt az idei a szer­ve­ző há­zi­gaz­dák – Lász­ló­né Há­zi Mag­dol­na lel­kész és fia, Lász­ló Je­nő Csa­ba – jó­vol­tá­ból. Az éj­sza­ka sok­szí­nű prog­ram­kí­ná­la­tá­ból kö­zel száz ér­dek­lő­dő vá­lo­ga­tott.

Az igés lap­pal ju­tal­ma­zott hor­gá­szaton túl a ki­seb­bek­re kü­lön fel­ada­tok­kal is gon­dol­tak a szer­ve­zők: nem­csak bib­li­ai szí­ne­zők­kel tölt­het­ték el az es­te hét órai hi­va­ta­los kö­szön­tő­ig az időt, ha­nem bá­rány­ke­re­ső já­ték­ra is in­vi­tál­ták őket. A há­zi­gaz­da lel­kész­nő kö­szön­tő­je után az oros­há­zi Im­má­nu­el ze­ne­kar adott több mint egy­órás kon­cer­tet.

A nagy si­ke­rű ze­nei bi­zony­ság­té­tel után ke­rült sor az Élő kö­vek ün­ne­pe cí­met vi­se­lő in­ter­ak­tív is­ten­tisz­te­let­re, ame­lyen Ri­bársz­ki Ákos, az au­gusz­tus 14-én or­di­ná­lan­dó lel­kész­je­lölt hir­det­te Is­ten igé­jét. Az is­ten­tisz­te­le­ten – sa­ját ne­ve­ik­kel el­lá­tott – pa­pír­tég­lák­ból épít­het­tek kö­zös temp­lo­mot, majd sze­mé­lyes ál­dást is kap­hat­tak a részt­ve­vők.

Az éj­sza­ka má­so­dik fe­lé­ben kü­lön­le­ges di­vat­be­mu­ta­tó hely­szí­ne lett a pusz­ta­föld­vá­ri evan­gé­li­kus temp­lom: a gyü­le­ke­zet fel­ügye­lő­nő­jé­nek, Za­la­i­né Kacz­kó Ág­nes nő­isza­bó-mes­ter­nek a meny­asszo­nyi és ko­szo­rús­lány-ru­há­it cso­dál­hat­ták meg az egy­be­gyűl­tek. A rend­ha­gyó fel­vo­nu­lás­hoz De­ák Gab­ri­el­la oros­há­zi kán­tor szol­gál­ta­tott or­go­nán kí­sé­rő­ze­nét, amely egy­út­tal jó rá­han­go­ló­dást is nyúj­tott or­go­na­kon­cert­jé­hez. En­nek kon­fe­rá­lá­sát fér­je, De­ák Lász­ló oros­há­zi igaz­ga­tó lel­kész vé­gez­te, ének­szám­mal Né­meth Ibo­lya sze­ge­di kon­zer­va­tó­ri­u­mi nö­ven­dék, fu­vo­la­kí­sé­ret­tel Sző­ke Bi­an­ka szol­gált.

Akik az igen­csak éj­sza­kai idő­pont el­le­né­re ki­tar­tot­tak, a Sors­vo­nat cí­mű ame­ri­kai fil­met te­kint­het­ték meg ez­után. Szép be­fe­je­zé­se volt a ren­dez­vény­nek az éj­fél­kor kez­dő­dött nap­zá­ró áhí­tat, ame­lyen Lász­ló­né Há­zi Mag­dol­na szol­gált ige­hir­de­tés­sel.

Bzs

Az imád­ság ké­pe
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
A si­ker csa­pat­mun­ka ered­mé­nye