Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 31 - Har­ci hely­zet­ben

Har­ci hely­zet­ben

Nagy Gá­bor lel­késszé szen­te­lé­se Tor­da­son

Or­di­ná­ci­ós ün­ne­pi is­ten­tisz­te­let­re gyűl­tek össze a fel­ne­ve­lő gyü­le­ke­zet tag­jai, a ro­ko­nok, ba­rá­tok, is­me­rő­sök az el­múlt szom­ba­ton dél­után a Fej­ér-Ko­má­ro­mi Egy­ház­me­gye ke­le­ti csücs­ké­ben fek­vő Tor­das temp­lo­má­ban, ahol Itt­zés Já­nos püs­pök lel­késszé szen­tel­te Nagy Gá­bor vég­zett teo­ló­gust. A li­tur­gi­á­ban Sül­ler Zsolt he­lyi lel­kész, il­let­ve – az Evan­gé­li­kus Hit­tu­do­má­nyi Egye­tem ré­szé­ről – dr. Ko­rá­nyi And­rás egye­te­mi do­cens se­géd­ke­zett.

A püs­pök a szol­gá­lat­ra in­dí­tó ige­hir­de­té­sé­ben 1Tim 6,11–12 alap­ján ar­ra fi­gyel­mez­tet­te a lel­kész­je­löl­tet, hogy aki ko­mo­lyan ve­szi a hi­tét, har­ci hely­zet­ben van. A bű­nök ke­rü­lé­se mel­lett a jó­ra is tu­da­to­san kell tö­re­ked­nie. A kí­sér­té­sek be­lül­ről tá­mad­nak, de az egy­há­zat a szí­vünk­ben va­ló küz­de­lem men­ti meg. „Ra­gadd meg, ami a ti­éd: az örök élet evan­gé­li­u­mát! De ne tartsd meg ma­gad­nak! Ke­rüld a kí­sér­té­se­ket, állj be a harc­ba, in­dulj a szol­ga­tár­sak­kal, az imád­ság hát­tér­ere­jé­vel a szol­gá­lat­ba, hogy so­kak­hoz el­jus­son az evan­gé­li­um!” – zár­ta ige­hir­de­té­sét Itt­zés Já­nos.

Nagy Gá­bor 1985-ben szü­le­tett Szé­kes­fe­hér­vá­ron. Szü­le­i­vel és nő­vé­ré­vel Tor­da­son élt, itt ke­resz­tel­te meg Bot­ta Ist­ván lel­kész. Az ál­ta­lá­nos is­ko­lát is itt vé­gez­te, már el­ső osz­tály­tól kezd­ve járt hit­tan­ra. Al­só ta­go­zat­ban Sze­me­rei Já­nos, fel­ső­ben Fű­ke Sza­bolcs – ko­ráb­ban Tor­da­son szol­gá­ló lel­ké­szek – ta­ní­tot­ták. Nyol­ca­di­kos­ként – a kon­fir­má­ci­ó­ra ké­szül­ve – vett részt egy tá­bor­ban, ahol sze­mé­lye­sen is meg­is­mer­te és el­fo­gad­ta Jé­zus Krisz­tust mint Urát és Meg­vál­tó­ját. El­mon­dá­sa sze­rint et­től az év­től kezd­ve járt rend­sze­re­sen is­ten­tisz­te­le­tek­re és a gyü­le­ke­ze­ti if­jú­ság össze­jö­ve­te­le­i­re. Né­hány év­vel ké­sőbb pres­bi­ter­nek is meg­vá­lasz­tot­ták.

A kö­zép­is­ko­lát a bu­da­pes­ti Pus­kás Ti­va­dar Táv­köz­lé­si Tech­ni­kum­ban vé­gez­te, ahol az érett­sé­gi után táv­köz­lé­si tech­ni­ku­si ok­le­ve­let is szer­zett. 2004-ben je­lent­ke­zett az Evan­gé­li­kus Hit­tu­do­má­nyi Egye­tem­re. A ha­tod­évet Sú­ron és Ba­kony­cser­nyén töl­töt­te Szar­ka Ist­ván és Szar­ka Éva men­tor­sá­ga alatt.

A Nyu­ga­ti (Du­nán­tú­li) Egy­ház­ke­rü­let leg­fi­a­ta­labb lel­ké­szét Itt­zés Já­nos püs­pök au­gusz­tus 15-től a sú­ri gyü­le­ke­zet­be küld­te ki szol­gá­lat­ra.

Me­nyes Gyu­la

Az imád­ság ké­pe
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
A si­ker csa­pat­mun­ka ered­mé­nye