Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 31 - Fél­mil­li­árd fo­rint­tal se­gí­ti az ár­víz­ká­ro­sul­ta­kat a MÖSZ

Fél­mil­li­árd fo­rint­tal se­gí­ti az ár­víz­ká­ro­sul­ta­kat a MÖSZ

Új­já­épí­té­si se­gély­prog­ram­ja ke­re­té­ben fél­mil­li­árd fo­rint­nyi ér­ték­ben nyújt se­gít­sé­get az ár­víz­ká­ro­sul­tak­nak a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet (MÖSZ) – je­len­tet­te be a szer­ve­zet jú­li­us 20-ai saj­tó­tá­jé­koz­ta­tó­ján Le­hel Lász­ló.

Az A38 ha­jón zaj­lott ese­mé­nyen a MÖSZ el­nö­ke rö­vi­den fel­idéz­te a gyors se­gít­ség­nyúj­tás sza­ka­szá­ban tett lé­pé­se­i­ket (ezek­ről az Evan­gé­li­kus Élet jú­ni­us 20-ai szá­má­ban kér­dez­tük Fe­ke­te Dá­ni­el saj­tó­re­fe­renst – a szerk.), majd az el­kö­vet­ke­ző idő­szak fel­ada­ta­i­ról szól­va el­mond­ta: a MÖSZ olyan te­rü­le­te­ken kí­ván részt ven­ni a mun­ká­ban, ame­lyek­re az ál­la­mi tá­mo­ga­tás nem ter­jed ki.

A meg­ron­gá­ló­dott há­zak fel­újí­tá­sá­hoz nem kész­pénz­zel já­rul­nak hoz­zá, ha­nem a kár­fel­mé­rés alap­ján épí­tő­anyag-tá­mo­ga­tás­ban ré­sze­sí­tik a ká­ro­sul­ta­kat, a he­lyi mun­ka­erő be­vo­ná­sá­val mű­sza­ki szak­em­be­re­ket biz­to­sí­ta­nak szá­muk­ra, vagy a tel­jes ki­vi­te­le­zé­si mun­kát át­vál­lal­ják.

Az in­gó­sá­gok – ház­tar­tá­si esz­kö­zök, bú­to­rok – pót­lá­sá­hoz száz-két­száz­ezer fo­rint ér­té­kű utal­vá­nyo­kat osz­ta­nak szét, me­lye­ket a he­lyi kis- és kö­zép­vál­lal­ko­zá­sok­ban vált­hat­nak be az érin­tet­tek. Jú­li­us 13-án el­ső­ként Sá­tor­al­ja­új­he­lyen ad­ták át a rá­szo­ru­lók­nak az utal­vá­nyo­kat – 210 csa­lád­nak össze­sen 26 mil­lió fo­rint ér­ték­ben. (Er­dély ma­gyar­lak­ta fal­va­i­ban, me­lyek­ben jú­ni­us­ban–jú­li­us­ban okoz­tak je­len­tős ká­ro­kat a he­ves eső­zé­sek és az azo­kat kö­ve­tő ára­dá­sok, jó­szág­pót­lás­sal se­gít a MÖSZ. Két nap­pal a saj­tó­tá­jé­koz­ta­tó után más­fél mil­lió fo­rint ér­ték­ben osz­tot­tak ba­rom­fit a ma­gyar­la­pá­di csa­lá­dok­nak. – A szerk.)

A saj­tó­tá­jé­koz­ta­tón fel­szó­lalt Cse­lé­nyi Lász­ló, a Du­na Te­le­ví­zió el­nö­ke is. A ha­tá­ron túl élő ma­gyar­sá­got is össze­fog­ni kí­vá­nó köz­szol­gá­la­ti mé­di­um Ha­tár­ta­lan se­gít­ség az ár­víz­ká­ro­sul­tak­nak cím­mel hir­de­tett ado­mány­gyűj­tést; az ed­dig össze­gyűlt több mint 330 mil­lió fo­rint­tal ugyan­csak a MÖSZ gaz­dál­kod­hat.

V. J.

Az imád­ság ké­pe
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
A si­ker csa­pat­mun­ka ered­mé­nye