Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 50 - Bib­liaverseny fogvatartottaknak

Bib­liaverseny fogvatartottaknak

Ad­vent má­so­dik va­sár­nap­já­nak dél­után­ján ren­dez­ték meg a ma­gyar bün­te­tés-vég­re­haj­tás in­té­ze­te­i­ben a har­ma­dik or­szá­gos bib­lia­is­me­re­ti ver­senyt. Ezen hu­szon­ki­lenc bör­tön­ben kö­zel ezer­két­száz fog­va­tar­tott adott szá­mot fel­ké­szült­sé­gé­ről.

A Bör­tön­lel­ké­szek Ma­gyar­or­szá­gi Szer­ve­ze­te és a Ma­gyar Test­vé­ri Bör­tön­tár­sa­ság – Ro­szík Gá­bor el­nök ve­ze­té­sé­vel – a Bün­te­tés-vég­re­haj­tás Or­szá­gos Pa­rancs­nok­sá­gá­val egyez­tet­ve szer­vez­te meg idén is az or­szá­gos bib­lia­is­me­re­ti ver­senyt a fog­va­tar­tot­tak­nak.

A ve­tél­ke­dő­re ki­adott mun­ka­fü­zet­ben negy­ven kér­dés­re kel­lett vá­laszt ad­ni­uk a ver­seny­zők­nek. Húsz kér­dés Zsol­tá­rok 1–25-re, húsz kér­dés Má­té evan­gé­li­u­má­ra vo­nat­ko­zott. A fel­ad­vá­nyo­kat idén Szé­ná­si Jo­nat­hán Sán­dor ba­racs­kai és Ko­rok­nai And­rás nagy­fai bör­tön­lel­kész ál­lí­tot­ta össze. A ve­tél­ke­dő­re az adott in­té­zet bör­tön­lel­ké­sze ké­szí­tet­te föl a részt­ve­vő­ket. Az el­ső öt he­lye­zett pa­rancs­no­ki ju­ta­lom­ban, a töb­bi ver­seny­ző ne­ve­lői di­csé­ret­ben ré­sze­sül.

Há­rom­éves ta­pasz­ta­lat, hogy a fog­va­tar­tot­tak egy­re na­gyobb szám­ban ér­dek­lőd­nek a ve­tél­ke­dő iránt, ezért nem egy in­té­zet­ben elő­ve­tél­ke­dőt kel­lett tar­ta­ni, hogy a leg­job­ba­kat le­hes­sen a dön­tő­re, az­az az ad­vent­va­sár­na­pi ver­seny­re bo­csá­ta­ni.

Pél­dá­ul a Pál­hal­mai Or­szá­gos Bün­te­tés-vég­re­haj­tá­si In­té­zet­ben negy­ve­nen vet­tek részt a ne­mes ver­sen­gés­ben, kö­zöt­tük ti­zen­öt nő. Az al­kal­mat dr. Bé­ke­fy La­jos bör­tön­lel­kész ad­ven­ti el­mél­ke­dé­se, imád­sá­ga és a női kó­rus ének­lé­se ve­zet­te be. A bör­tön­lel­kész át­ad­ta a je­len­lé­vők­nek Sch­mehl Já­nos bün­te­tés-vég­re­haj­tá­si dan­dár­tá­bor­nok, in­té­zet­pa­rancs­nok kö­szön­té­sét és jó­kí­ván­sá­gát.

A pa­rancs­no­ki épü­let al­ka­lom­hoz il­lő­en be­ren­de­zett dísz­ter­mé­ben más­fél óra ál­lott a fog­va­tar­tot­tak ren­del­ke­zé­sé­re, hogy meg­vá­la­szol­ják a mun­ka­fü­zet teszt­kér­dé­se­it. Az egy óra után tar­tott öt­per­ces szü­net­ben az egyik fog­va­tar­tott ad­ven­ti ver­set sza­valt, egy má­sik gi­tár­já­té­ká­val, ének­lé­sé­vel szer­zett örö­met a je­len­lé­vők­nek. Ad­ven­ti éne­ké­nek vissza­té­rő ref­rén­je so­ká­ig vissz­hang­zott a részt­ve­vők szí­vé­ben: „Jé­zus vár, Jé­zus vár…”

(drb-rkl)

Az égi jó­ság ben­ne jő
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ