Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 50 - Pusz­ta­föld­vá­ri tűz­vész

Pusz­ta­föld­vá­ri tűz­vész

„Me­leg fo­gad­ta­tás­ban” ré­sze­sült az a teo­ló­gus­hall­ga­tó, aki szup­li­ká­ci­ós ven­dég­szol­gá­lat­ra ér­ke­zett de­cem­ber 4-én a pusz­ta­föld­vá­ri evan­gé­li­ku­sok­hoz. Lász­ló­né Há­zi Mag­dol­na he­lyi lel­késszel és fi­á­val mind­össze né­hány ki­lo­mé­ter­re vol­tak a te­le­pü­lés­től, ami­kor te­le­fo­non kap­ták a hírt: ég a föld­vá­ri pa­ró­kia.

A tűz a lel­kész­la­kás – dol­go­zó­szo­ba­ként is hasz­nált – nap­pa­li­já­ban ke­let­ke­zett. És bár az oros­há­zi és me­ző­ko­vács­há­zi tűz­ol­tó­ság szak­em­be­rei min­dent meg­tet­tek a lán­gok meg­fé­ke­zé­se ér­de­ké­ben, a he­lyi­ség szin­te tel­jes egé­szé­ben ki­égett. A tűz mar­ta­lé­ka lett töb­bek kö­zött a lel­kész szép­iro­dal­mi és teo­ló­gi­ai könyv­tá­rá­nak je­len­tős ré­sze, Lu­ther-ka­bát­ja, a hi­va­ta­li szá­mí­tó­gép, mul­ti­funk­ci­ós nyom­ta­tó és te­le­fon. A szom­széd he­lyi­sé­gek­re ugyan nem ter­jed­tek át a lán­gok, azon­ban a ma­gas hő­mér­sék­let je­len­tős kárt oko­zott, és vas­tag ko­rom tet­te hasz­nál­ha­tat­lan­ná az egész épü­le­tet, amely té­len is­ten­tisz­te­le­ti hely­ként is funk­ci­o­nált.

A tűz­ol­tó­ság szak­em­be­rei nem tud­ták meg­ál­la­pí­ta­ni a tűz pon­tos okát. Ta­lán a kor­sze­rűt­len elekt­ro­mos há­ló­zat mi­att csap­tak fel a lán­gok.

Már az ol­tá­si mun­ká­la­tok alatt töb­ben fel­aján­lot­ták se­gít­sé­gü­ket. Dr. Ba­ra­nyi Ist­ván, a te­le­pü­lés pol­gár­mes­te­re tá­mo­ga­tá­sá­ról biz­to­sí­tot­ta az egy­ház­köz­sé­get. A Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­ház, a Dé­li Evan­gé­li­kus Egy­ház­ke­rü­let és a Nyu­gat-bé­ké­si Egy­ház­me­gye ve­ze­té­se is se­gít­sé­get ígért a pusz­ta­föld­vá­ri­ak­nak, aho­gyan szá­mos gyü­le­ke­zet is je­lez­te se­gí­tő szán­dé­kát.

A Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­ház sta­ti­kus mun­ka­tár­sa két nap­pal a tra­gé­dia után sze­mé­lye­sen te­kin­tet­te meg az egyéb­ként is rossz mű­sza­ki ál­la­pot­ban lé­vő in­gat­lant. Az il­le­té­kes egy­há­zi szer­vek a szak­ér­tő vé­le­mé­nyé­nek függ­vé­nyé­ben ala­kít­ják ki ál­lás­pont­ju­kat az épü­let sor­sá­ról.

Né­hány órá­val a lán­gok meg­fé­ke­zé­se után a tör­tén­tek el­le­né­re há­la­telt szív­vel gyúj­tot­ták meg az ad­ven­ti ko­szo­rú má­so­dik gyer­tyá­ját Pusz­ta­föld­vá­ron. A köz­sé­gi könyv­tár­ban meg­tar­tott va­sár­nap reg­ge­li is­ten­tisz­te­le­ten Hi­da­si Márk teo­ló­gus ige­hir­de­té­sét kö­ve­tő­en kö­szön­te meg a gyü­le­ke­zet Is­ten­nek, hogy ko­moly sze­mé­lyi sé­rü­lés nem tör­tént.

EvÉ­let-in­fó

Az égi jó­ság ben­ne jő
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
180 éves a pen­ci evan­gé­li­kus temp­lom