Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 33 - Szív­vel-lé­lek­kel

Szív­vel-lé­lek­kel

13. Nap­ve­tő or­szá­gos evan­gé­li­kus gye­rek­tá­bor

A Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­ház Gyer­mek- és If­jú­sá­gi Osz­tá­lyá­nak égi­sze alatt au­gusz­tus 2–8. kö­zött ren­dez­ték meg a 13. or­szá­gos evan­gé­li­kus gye­rek­tá­bort Pi­lis­csa­bán, a Bé­thel Misszi­ói Ott­hon­ban. A tá­bor ez év­től a Nap­ve­tő ne­vet vet­te fel.

Ti­zen­nyolc el­kö­te­le­zett, ön­kén­tes fi­a­tal ült össze Ke­lé­nyi Zsolt tá­bor­ve­ze­tő irá­nyí­tá­sá­val már tél de­re­kán, hogy el­kép­zel­je, meg­szer­vez­ze a gye­re­kek nya­rá­nak vár­va várt ese­mé­nyét. Az idén kö­zel het­ven, 8–14 éves részt­ve­vő­vel zaj­lott tá­bor egyik fon­tos cél­ja, hogy össze­fog­ja az or­szág min­den ré­szé­ről ér­ke­zett gyer­me­kek kö­zös­sé­gét, azo­két, aki­ket egy­há­zunk az év so­rán tá­bo­ra­i­ban, ren­dez­vé­nye­in, is­ten­tisz­te­le­te­in „össze­gyűj­tött”. Nem ke­vés­bé lé­nye­ges emel­lett az sem, hogy az is­me­rő­se­i­ken ke­resz­tül Pi­lis­csa­bá­ra ér­ke­ző, az egy­ház­hoz ed­dig ke­vés­bé szo­ro­san kö­tő­dő gye­re­kek is ott­hon­ra ta­lál­ja­nak e me­leg han­gu­la­tú kö­zös­ség­ben, s így ke­rül­je­nek Is­ten óvó kö­zel­sé­gé­be.

Azt, hogy ki­csik és na­gyok e csa­lá­di­as együtt­lét so­rán va­ló­ban ta­lál­koz­za­nak Jé­zus­sal, teo­ló­gus­hall­ga­tók ál­tal tar­tott reg­ge­li és es­ti áhí­ta­tok, kö­zös ének­lé­sek, a tá­bo­ri Nap­ve­tő ze­ne­kar meg­ala­ku­lá­sa, kre­a­tív és in­ter­ak­tív hit­tan­órák, kis­cso­por­tos be­szél­ge­té­sek és bib­lia­ver­seny biz­to­sít­ják nap­ról nap­ra. Kü­lön he­lyet kap a tá­bor­ban a bib­li­ai tör­té­ne­te­ket fel­dol­go­zó Lát­ha­tat­lan Szín­ház, mely al­kal­mat ad a gye­re­kek­nek a Szent­írás ta­ní­tá­sa­i­nak él­mény­sze­rű meg­élé­sé­re. Szí­nes, vál­to­za­tos ve­tél­ke­dők, kö­zös­ség­épí­tő já­té­kok, sport­prog­ra­mok, Kéz­mű­ves Pa­lo­ta és ki­rán­du­lá­sok vár­ják a gye­re­ke­ket. Az egész he­tet vé­gig­kí­sé­rő já­té­kon és örö­mön túl­mu­tat azon­ban a má­sik­ra fi­gye­lő sze­re­tet, ad­ni vá­gyás és fá­rad­ha­tat­lan lel­ke­se­dés, mely a gye­re­kek és ve­ze­tők kap­cso­la­tát is jel­lem­zi, s amely en­nek a tá­bor­nak a meg­ren­de­zé­sét im­má­ron ti­zen­har­ma­dik éve te­szi le­he­tő­vé.

Az idei hét cí­me Szív­vel-lé­lek­kel volt: a részt­ve­vők na­pon­ta egy-egy ér­zést és egy hoz­zá kap­cso­ló­dó bib­li­ai tör­té­ne­tet jár­tak kö­rül: a fé­lel­met, a ha­ra­got, a meg­le­pe­tést, a szo­mo­rú­sá­got, vé­gül az örö­met. Jé­zus sze­mé­vel néz­ve sze­lí­dül­het­tek meg ezek a gyer­me­kek min­den­nap­ja­it át­szö­vő alap­ve­tő ér­zel­mek. Az em­be­ri meg­ol­dá­sok fe­lett most is di­a­dal­mas­ko­dott Is­ten sze­re­te­te és ke­gyel­me: fé­lel­mek­re, ha­rag­ra, bá­nat­ra ő adott gyógy­írt a reg­ge­li, es­ti áhí­ta­tok­ban, ő oko­zott meg­le­pe­tést jó­té­te­mé­nye­i­ben, a nap­köz­be­ni öröm a ne­ki szó­ló kö­zös ének­lés­ben tel­je­se­dett ki iga­zán.

Akik már ki­nőt­tek a Nap­ve­tő tá­bor 8–14 éves kor­osz­tá­lyá­ból, azok­nak a fi­a­ta­lok­nak szól a min­den ta­vasszal meg­szer­ve­zen­dő Élet­fo­nal evan­gé­li­kus élet­ve­ze­té­si tá­bor. Mind­azo­kat a gye­re­ke­ket pe­dig, akik most vagy ko­ráb­ban részt­ve­vői vol­tak a Nap­ve­tő­nek vagy az Élet­fo­nal­nak, nagy sze­re­tet­tel vár­ja az ok­tó­ber 2–4. kö­zött tar­tan­dó kö­zös Nap­ve­tő–Élet­fo­nal-tá­bor­ta­lál­ko­zó Pi­lis­csa­bán.

Pel­lio­nisz Pet­ra

Baj­nok­ká vál­ni
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
El­len­té­tek?
Tol­vaj
Ba­jo­rok Bony­há­don
Szív­vel-lé­lek­kel
A Mester tekintete előtt
Sze­re­tet­ott­hon-gon­dok
A hit hat
Új­ra ze­nei tá­bor Me­ző­be­rény­ben
Országos gyerektábor 2009
Vé­le­ménycsokor tá­bo­ro­zók­tól, szü­lők­től, lelké­szek­től
Egy füst alatt es­ket és ke­resz­tel az ang­li­kán egy­ház
In­dul az „öt­éves terv”
Be­mu­tat­ko­zik a du­na­ke­szi gyülekezet
Adat­la­pok „ele­ve­ned­tek meg”
Hí­rek az ál­lan­dó vál­to­zás vi­lá­gá­ból
Adj esélyt a bé­ké­nek!
Bajorok Bonyhádon
Test­vé­rem, John, Mik­lós, Má­ria és Ta­más
Jegy­zet­la­pok
Va­jon mi fér be­le ná­lunk egy evan­gé­li­kus temp­lom áhí­ta­tá­ba?
Az Is­ten­hez te­re­lő vész­fék
Val­lá­sos drá­ma a bör­tön­ben
Szik­la és kö­vecs­kék
Sze­re­tet – re­mény­ség – áll­ha­ta­tos­ság