Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 33 - A hit hat

A hit hat

A veszp­ré­mi evan­gé­li­kus gyü­le­ke­zet a dö­rög­di fesz­ti­vá­lon

A Mű­vé­sze­tek Völ­gye szer­ve­zői az idén nem ren­dez­ték meg a ha­gyo­má­nyos fesz­ti­vált, a völgy te­le­pü­lé­sei azon­ban úgy dön­töt­tek: ön­erő­ből, sa­ját ma­guk vál­lal­ják a szer­ve­zést. A dö­rög­di fesz­ti­vá­lon – jú­li­us 31. és au­gusz­tus 9. kö­zött – az idén is szólt a dzsessz-, a rock- és a nép­ze­ne, vol­tak film­ve­tí­té­sek, szín­há­zi elő­adá­sok, tánc­be­mu­ta­tók, gye­rek­já­té­kok, a női egyen­jo­gú­ság­gal és ki­sebb­sé­gek­kel kap­cso­la­tos kvíz­kér­dé­sek.

A ta­li­án­dö­rög­di szí­nes ren­dez­vény­be az egy­há­zak is be­kap­cso­lód­tak: a Veszp­ré­mi Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség au­gusz­tus 7-én, pén­te­ken vár­ta a fesz­ti­vá­lo­zó gye­re­ke­ket, fi­a­ta­lo­kat, fel­nőt­te­ket.

Dél­előtt a leg­ki­seb­be­ké volt a fő­sze­rep: go­kar­tos bib­lia­ver­se­nyen, aka­dály­ver­se­nyen mé­ret­­ték meg ma­gu­kat, pa­pír­re­pü­lőt haj­to­gat­tak, a gyü­le­ke­zet pe­da­gó­gus és óvó­nő tag­ja­i­nak se­gít­sé­gé­vel kéz­mű­ves-fog­lal­ko­zá­so­kon ve­het­tek részt. Dél­után a vár­pa­lo­tai trom­bi­tás, Pa­to­nai Il­di­kó a temp­lom előtt is­mert evan­gé­li­kus éne­kek­kel hí­vo­gat­ta a prog­ramok­ra az ar­ra já­ró­kat.

Be­recz­ky Gyu­la, a gyü­le­ke­zet fel­ügye­lő­je ve­tí­tett ké­pek­kel il­luszt­rál­ta az egy­ház­köz­ség éle­tét, min­den­nap­ja­it a te­rem­tett vi­lág szép­sé­gé­ről Sal­ler End­re táj­ké­pei, csend­éle­tei be­szél­tek. Sal­ler End­re – aki a ze­ne­aka­dé­mi­án he­ge­dül­ni ta­nult, vé­gül a kép­ző­mű­vé­sze­tet vá­lasz­tot­ta – sze­ret is­ko­la­pél­dá­kat, víz­ben tük­rö­zést, fény-ár­nyék je­len­sé­get fes­te­ni. Ki­ál­lí­tá­sát Sze­lé­nyi Pál kán­tor, mű­vé­sze­ti író nyi­tot­ta meg. Hoff­mann Kál­mán­né Al­ko­nyo­dik cí­mű kö­te­té­ből a gyü­le­ke­zet tag­jai ol­vas­tak ver­se­ket, a szer­ző, Irén­ke né­ni pe­dig Krisz­tus­ba ve­tett hi­té­ről val­lott, és ar­ról, hogy mu­száj gon­do­la­ta­it, ér­zé­se­it pa­pír­ra vet­nie.

Szü­lők és gyer­me­kek a Bib­li­á­ban és ma cím­mel Isó Do­rottya lel­kész tar­tott elő­adást, rá­mu­tat­va ar­ra, hogy ma sok min­den nem Is­ten igé­je sze­rint zaj­lik a vi­lág­ban. A temp­lom előt­ti evan­gé­li­zá­ció misszi­ói jel­le­gű volt: az volt a cél­ja, hogy a fesz­ti­vál for­ga­ta­gá­ban mi­nél töb­ben meg­áll­ja­nak, Jé­zus Krisz­tus­ról hall­ja­nak, el­gon­dol­koz­za­nak. Mi­ért jó ne­kem, ha Is­ten szól? Én tu­dom, mi a leg­jobb ne­kem, hadd dönt­sem el én, mit kez­dek az éle­tem­mel. A hit­ben élő em­ber kö­tött­ség­ben éli az éle­tét, mond­ják so­kan. De va­ló­ban így van? Sza­bad­ság az, ha vá­laszt­ha­tom a rosszat? – sor­jáz­tak a kér­dé­sek és vá­la­szok Isó Do­rottya és Isó Zol­tán evan­gé­li­zá­ci­ó­já­ban. A hit­ben élő­nek sza­bad­sá­ga van a jót vá­lasz­ta­ni.

A veszp­ré­mi gyü­le­ke­zet zá­ró­prog­ram­ja­ként gos­pel­kó­rus adott kon­cer­tet Kiss Szil­via kán­tor ve­ze­té­sé­vel.

B. E.

Baj­nok­ká vál­ni
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
El­len­té­tek?
Tol­vaj
Ba­jo­rok Bony­há­don
Szív­vel-lé­lek­kel
A Mester tekintete előtt
Sze­re­tet­ott­hon-gon­dok
A hit hat
Új­ra ze­nei tá­bor Me­ző­be­rény­ben
Országos gyerektábor 2009
Vé­le­ménycsokor tá­bo­ro­zók­tól, szü­lők­től, lelké­szek­től
Egy füst alatt es­ket és ke­resz­tel az ang­li­kán egy­ház
In­dul az „öt­éves terv”
Be­mu­tat­ko­zik a du­na­ke­szi gyülekezet
Adat­la­pok „ele­ve­ned­tek meg”
Hí­rek az ál­lan­dó vál­to­zás vi­lá­gá­ból
Adj esélyt a bé­ké­nek!
Bajorok Bonyhádon
Test­vé­rem, John, Mik­lós, Má­ria és Ta­más
Jegy­zet­la­pok
Va­jon mi fér be­le ná­lunk egy evan­gé­li­kus temp­lom áhí­ta­tá­ba?
Az Is­ten­hez te­re­lő vész­fék
Val­lá­sos drá­ma a bör­tön­ben