Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 33 - Új­ra ze­nei tá­bor Me­ző­be­rény­ben

Új­ra ze­nei tá­bor Me­ző­be­rény­ben

Ha­to­dik al­ka­lom­mal ren­de­zett ze­nei tá­bort a Ke­let-bé­ké­si Egy­ház­me­gye, ezúttal augusztus 2. és 9. között. Részt­ve­vői kö­zül töb­bek­nek ez volt az egyet­len elő­re ter­ve­zett nyá­ri prog­ram­juk. Hét gyü­le­ke­zet­ből ér­kez­tek a ta­nul­ni aka­ró és lel­ki kö­zös­sé­get ke­re­ső fi­a­ta­lok. Még a ten­ge­ren­túl­ról is jöt­tek: kö­zöt­tük vol­tak Cleve­land­ből a Ta­másy gye­re­kek is.

A har­minc nö­ven­dék – a leg­fi­a­ta­labb nyolc-, a leg­idő­sebb húsz­éves – tíz ok­ta­tó­nak adott in­ten­zív mun­kát. Fő­ként pe­da­gó­gu­sok, il­let­ve ma­gas szin­ten mu­zsi­ká­lók vé­gez­ték ezt a fe­le­lős­ség­tel­jes fel­ada­tot. Min­den tá­bo­ro­zó ta­lál­koz­ha­tott raj­tuk kí­vül olyan fi­a­tal­lal is, aki se­gí­tett a gya­kor­lás­ban az or­go­na, gi­tár, fu­ru­lya vagy dob mel­lett. Szak­mai se­gít­sé­get az egy­ház­köz­ség volt kán­to­rá­tól – aki ré­geb­ben ze­ne­pe­da­gó­gus­ként dol­go­zott – kap­tak a részt­ve­vők. A fú­vó­sok­ból álló kis ka­ma­ra­cso­port kész­sé­ge­sen ta­nul­ta da­rab­ja­it, míg a dél­utá­ni „össz­han­gon” kü­lön­fé­le több­szó­la­mú kó­rus­mű­ve­ket szó­lal­ta­tott meg a táborozók közössége.

Ez év­ben né­hány újí­tás­sal gaz­da­go­dott a na­pi­rend. Ko­rá­lo­kat, if­jú­sá­gi éne­ke­ket és ze­ne­el­mé­le­tet ta­nul­tak a fi­a­ta­lok há­rom cso­port­ban. A tá­bor té­má­ja „He­gyek a Bib­li­á­ban” volt. A nap zsol­tá­ra je­löl­te ki, mi­lyen tar­tal­mú ének ta­nu­lá­sa kö­vet­ke­zik. A szer­ve­zők a nap zsol­tá­rá­hoz vá­lasz­tot­ták az es­ti igét, il­let­ve a „so­ron kö­vet­ke­ző” he­gyet. Így pél­dá­ul a 121. zsol­tár­ral a Gol­go­tát pá­ro­sí­tot­ták, mi­vel te­kin­te­tün­ket oda emel­ve Jé­zus­ra néz­he­tünk, aki­től se­gít­sé­günk, vált­sá­gunk jön. Az­nap nagy­pén­te­ki éne­ke­ket ta­nul­tak a táborozók.

Az is­ten­di­csé­re­ten és lel­ki al­kal­ma­kon túl sok já­ték­ra, kre­a­tív foglalatos­ság­ra és spor­to­lás­ra is volt idő. Tá­bor­tűz mel­lett is éne­kel­get­tek a fi­a­ta­lok, majd egy má­sik es­te a li­get­ben erek­lye­va­dá­sza­tot ját­szot­tak.

Az ál­dá­sos he­tet sok­szí­nű is­ten­tisz­te­let­tel zár­ták, ame­lyen mind­annyi­an meg­mu­tat­hat­ták a gyü­le­ke­zet­nek, mit sa­já­tí­tot­tak el. A részt­ve­vők kö­szö­net­tel tar­toz­nak a szü­lők és a hát­tér­ben szorgoskodók sok­szor erő fe­let­ti szol­gá­la­tá­ért: se­gít­sé­gük és fel­aján­lá­sa­ik biz­to­sí­tot­ták a tes­ti táp­lá­lé­kot és azt is, hogy új­ra min­den­ki ott­hon érez­het­te ma­gát az egy­ház­köz­ség­ben.

Lá­zár­né Skor­ka Ka­ta­lin

Baj­nok­ká vál­ni
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
El­len­té­tek?
Tol­vaj
Ba­jo­rok Bony­há­don
Szív­vel-lé­lek­kel
A Mester tekintete előtt
Sze­re­tet­ott­hon-gon­dok
A hit hat
Új­ra ze­nei tá­bor Me­ző­be­rény­ben
Országos gyerektábor 2009
Vé­le­ménycsokor tá­bo­ro­zók­tól, szü­lők­től, lelké­szek­től
Egy füst alatt es­ket és ke­resz­tel az ang­li­kán egy­ház
In­dul az „öt­éves terv”
Be­mu­tat­ko­zik a du­na­ke­szi gyülekezet
Adat­la­pok „ele­ve­ned­tek meg”
Hí­rek az ál­lan­dó vál­to­zás vi­lá­gá­ból
Adj esélyt a bé­ké­nek!
Bajorok Bonyhádon
Test­vé­rem, John, Mik­lós, Má­ria és Ta­más
Jegy­zet­la­pok
Va­jon mi fér be­le ná­lunk egy evan­gé­li­kus temp­lom áhí­ta­tá­ba?
Az Is­ten­hez te­re­lő vész­fék
Val­lá­sos drá­ma a bör­tön­ben
Szik­la és kö­vecs­kék
Sze­re­tet – re­mény­ség – áll­ha­ta­tos­ság