Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 21 - Bonyhád

Bonyhád

A kö­zel­múlt­ban el­ké­szült és egy hónapja át­adott Bony­há­di Evan­gé­li­kus At­lé­ti­kai Cent­rum­ban, il­let­ve az azt üze­mel­te­tő Pe­tő­fi Sán­dor Evan­gé­li­kus Gim­ná­zi­um­ban tar­tot­ta meg ez évi misszi­ói nap­ját má­jus 15-én a Dé­li Egy­ház­ke­rü­let. A há­zi­gaz­dák ál­tal rend­kí­vül kö­rül­te­kin­tő­en elő­ké­szí­tett prog­ra­mot még az esős idő­já­rás sem za­var­ta meg. A ta­lál­ko­zó kö­zel ezer részt­ve­vő­jét a Kis­kő­rö­si Evan­gé­li­kus Fú­vós­ze­ne­kar ze­né­je fo­gad­ta, majd a há­zi­gaz­dák ne­vé­ben Óno­di Sza­bolcs gim­ná­zi­um­igaz­ga­tó és – a négy év­ti­ze­des szol­gá­la­ta al­kal­má­ból kö­szön­tött – Kräh­ling Dá­ni­el bony­há­di lel­kész (képünkön) üd­vö­zöl­te a meg­je­len­te­ket.

A dél­előt­ti evan­gé­li­zá­ci­ón Mt 14,22–33 alap­ján Gáncs Pé­ter püs­pök hir­det­te Is­ten igé­jét. „Itt, a bony­há­di biz­tos, vé­dett ki­kö­tő­ben ki le­het pa­kol­ni a ho­zott ter­he­ket, le­het kér­ni ki­sebb-na­gyobb ja­ví­tást, és hisszük, hogy le­he­tő­ség lesz töl­te­ke­zés­re is. Ez­után azon­ban új­ra ten­ger­re kell száll­ni!” – fo­gal­ma­zott az ige­hir­de­tő. Sőt a misszió lé­nye­ge, hogy Jé­zus sza­vá­ra, őt kö­vet­ve és őrá te­kint­ve időn­ként a ha­jó­ból, vagy­is az egy­ház, a gyü­le­ke­zet zárt kö­zös­sé­gé­ből is ki kell lép­ni, még­hoz­zá a nyílt ví­zen.

Az áhí­tat so­rán a részt­ve­vők – Jó­né Ju­ta­si An­ge­li­ka hi­va­tal­ve­ze­tő irá­nyí­tá­sá­val – a Tót­kom­ló­si Evan­gé­li­kus Nő­egy­let ál­tal e nap­ra ké­szí­tett aján­dék sá­lak­ból egy nagy, kö­zös há­lót ké­szí­tet­tek, majd azt imád­sá­gos csend­ben a ma­gas­ba emel­ték.

Az ige­hir­de­tést kö­ve­tő­en prof. dr. Cser­mely Pé­ter bio­ké­mi­kus­sal, há­ló­zat­ku­ta­tó­val, a Böl­csek Ta­ná­csá­nak – pé­csi evan­gé­li­kus gyö­ke­rek­kel ren­del­ke­ző – tag­já­val be­szél­ge­tett Ra­dos­né Len­gyel An­na egy­ház­ke­rü­le­ti fel­ügye­lő.

A dél­előt­ti prog­ram ke­re­té­ben ke­rült sor az idei hű­ség­ér­me­sek, Tes­se­dik-dí­ja­sok, Or­dass La­jos- és Pró­nay Sán­dor-em­lék­pla­ket­tel ki­tün­te­tet­tek dí­ja­i­nak ün­ne­pé­lyes át­adá­sá­ra is.

Dél­után Al­ter­na­tív ki­kö­tők cím­mel pár­hu­za­mos prog­ra­mok vár­ták az ér­dek­lő­dő­ket. A sport­csar­nok­ban a bony­há­di gyü­le­ke­zet if­jú­sá­gá­nak és kó­ru­sá­nak Ere­den­dő bűn cí­mű könnyű­ze­nei ora­tó­ri­u­ma csen­dült fel, a kol­lé­gi­um dísz­ter­mé­ben Völ­gyessy Szo­mor Fan­ni adott kon­cer­tet. A ba­tak evan­gé­li­ku­sok­ról Man­ga­si Si­homb­ing in­do­néz nagy­kö­vet szólt, Or­bán At­ti­la lel­kész pe­dig a ko­ráb­ban Zu­lu­föl­dön vég­zett, je­len­leg Szá­razd­ról szer­ve­zett misszi­ói mun­ká­já­ról szá­molt be.

De­ák Lász­ló oros­há­zi lel­kész ve­ze­té­sé­vel kö­zös imád­ság­ra gyűl­het­tek össze az el­csen­de­sed­ni vá­gyók, a dél­előt­ti be­szél­ge­tés­hez kap­cso­ló­dó­an pe­dig kö­zös gon­dol­ko­dás­ra nyílt le­he­tő­ség Cser­mely Pé­ter­rel.

A Ma­gyar Bib­lia­tár­su­lat Bib­lia cí­mű ki­ál­lí­tá­sa, valamint a ha­zai és nem­zet­kö­zi misszi­ói szer­ve­ze­tek stand­jai a ren­dez­vény egész ide­je alatt vár­ták lá­to­ga­tó­i­kat, mint aho­gyan egész na­pos prog­ra­mot biz­to­sí­tot­tak a szer­ve­zők a gyer­me­kek szá­má­ra is. A ki­vá­ló ebé­det kö­ve­tő­en a bü­fé­ben fair trade (mél­tá­nyos ke­res­ke­de­lem­ből szár­ma­zó) ká­vét fo­gyaszt­hat­tak a részt­ve­vők.

A nap ese­mé­nye­it Ara­di György ke­rü­le­ti misszi­ói lel­kész úti ál­dá­sa zár­ta, majd a ke­rü­let püs­pö­ke kö­szön­te meg a há­zi­gaz­dák, a se­gí­tők és a szol­gá­lat­te­vők ál­do­za­tos mun­ká­ját. A ta­lál­ko­zó of­fer­tó­ri­u­ma – 182 775 fo­rint – a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet ré­vén a ha­i­ti ka­taszt­ró­fa túl­élő­i­nek és ká­ro­sult­ja­i­nak meg­se­gí­té­sét szol­gál­ja.

Smi­dé­li­usz And­rás

HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Pün­kös­d jel­ké­pei
Salgótarján
Kissomlyó
Bonyhád
Emléktábla a lelkésznek
Alá­ír­ták az olasz–ma­gyar part­ner­szer­ző­dést
Tég­lák az ol­tár­tér­ben
Szen­ve­dé­lyek­ről ka­ma­szok­nak az Élet­fo­nal tá­bor­ban
Egyházmegyei gyereknap
Rész­letek az el­nök-püs­pö­k jelentéséből
Rész­letek az országos felügyelő jelentéséből
Kell-e a Bibliának cégér?
Krisz­tus né­pé­nek pün­kös­di imá­ja
Vissza­szám­lá­lás 2017-ig
Bá­tor hit­val­ló fér­fi­vá lett
Lap­zár­tánk után: ár­víz súj­tot­ta evan­gé­li­kus fal­vak
Beszélgetés egyházunk központi hírportáljának szerkesztőjével
A leg­fon­to­sabb ün­nep?
826 ki­lo­mé­ter hosszú szi­vár­vány
München – magyarokkal
Hon­fi­tár­sa­ink az ut­cán
Mi a kí­sér­tés?
St. Mic­ha­els je­zsu­i­ta temp­lo­m
Nóé négy élet­sza­ka­sza
Egy­há­zak ki­sebb­ség­ben
Nem­ze­dék­ről nem­ze­dék­re
Vil­lám­in­ter­jú a ME­ÖT-el­nök­kel
Szo­li­da­ri­tás: vágy vagy valóság?
„Tanulmányi kirándulás”
Do­mony­i kó­rus­ta­lál­ko­zó