Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 21 - Oratio ˝cumenica

Oratio ˝cumenica

Úr Jé­zus Krisz­tus! Kö­szön­jük, hogy tel­je­sí­tet­ted ígé­re­te­det, és nem hagy­tad ár­ván né­pe­det, ha­nem pün­kösd­kor ki­árasz­tot­tad Szent­lel­ke­det az apos­to­lok­ra, hogy a tő­le ka­pott erő­vel és a te ha­tal­mad­dal hir­des­sék igé­det min­den nép­nek és nem­zet­nek, hogy ta­nú­ság­té­te­lük nyo­mán szün­te­le­nül gya­ra­pod­jék a hí­vők szá­ma, és épül­jön egy­há­zad szer­te a föl­dön.

Kö­szön­jük, hogy pün­kösd­kor szü­le­tett egy­há­za­dat min­den kí­vül­ről tá­ma­dó ve­sze­de­lem­ben meg­ol­tal­maz­tad, és ak­kor sem hagy­tad ma­gá­ra, ami­kor bel­ső vi­ták és a hit tisz­ta­sá­gá­ért ví­vott küz­del­mek pró­bá­ra tet­ték hű­sé­gét. Kö­szön­jük, hogy min­dig küld­tél ta­nú­kat, akik Lel­ked ere­jé­vel új­ra tisz­tán hir­det­ték igé­det, és az el­ho­má­lyo­sult igaz­sá­got fel­ra­gyog­tat­ták. Kö­szön­jük, hogy a re­for­má­ció ko­rá­ban is ta­lál­tál em­be­re­ket, akik en­ge­del­mes­ked­tek Lel­ked in­dí­tá­sá­nak, és mun­ká­juk nyo­mán „mint­ha an­gyal­szár­nyon ter­jedt vol­na az evan­gé­li­um”, új­ra meg­ele­ve­ne­dett a hit, és egy­há­zad sok­fe­lé új élet­re kelt.

Kö­szön­jük, hogy csak­nem öt­száz év el­tel­té­vel is él még re­for­má­tor ele­ink mag­ve­té­se, és a mai na­pon há­lás szív­vel kezd­het­jük a fel­ké­szü­lést a re­for­má­ció fél év­ez­re­des ju­bi­le­u­má­nak mél­tó meg­ün­nep­lé­sé­re. Ké­rünk, Urunk, áldj meg min­den mun­kát, amely a 2017-ben ter­ve­zett ün­ne­pi ese­mé­nye­ket ké­szí­ti elő. Tedd a fel­ké­szü­lést és a ju­bi­le­u­mot a misszió ered­mé­nyes esz­kö­zé­vé szer­te a vi­lá­gon.

Min­de­nek­előtt hi­tün­ket ele­ve­nítsd meg, és éle­tün­ket tedd ta­nú­ság­te­vő­vé. Tisz­títs meg ben­nün­ket mind­at­tól, ami Szent­lel­ked ben­nünk és ál­ta­lunk vég­zett mun­ká­ját aka­dá­lyoz­hat­ja. Bo­csásd meg vét­ke­in­ket, és töltsd ki ránk gaz­da­gon a pün­kös­di Lé­lek aján­dé­ka­it, hogy mi­köz­ben má­so­kat hí­vunk kö­ve­té­sed­re, és má­sok­nak ta­nús­ko­dunk a ben­ned va­ló üd­vös­ség­ről, mi ma­gunk al­kal­mat­lan­ná ne vál­junk. Urunk, ne hagyj el min­ket, ha­nem áraszd ránk Lel­ke­det! Add, hogy a re­for­má­ció em­lé­ke­ze­té­ből ma is ál­dás és élet fa­kad­jon az egész ke­resz­tény­ség és min­den ben­ned hí­vő, té­ged ke­re­ső em­ber szá­má­ra. Jöjj, és ma­radj ve­lünk, Szent­lé­lek Is­ten. Ámen.

HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Pün­kös­d jel­ké­pei
Salgótarján
Kissomlyó
Bonyhád
Emléktábla a lelkésznek
Alá­ír­ták az olasz–ma­gyar part­ner­szer­ző­dést
Tég­lák az ol­tár­tér­ben
Szen­ve­dé­lyek­ről ka­ma­szok­nak az Élet­fo­nal tá­bor­ban
Egyházmegyei gyereknap
Rész­letek az el­nök-püs­pö­k jelentéséből
Rész­letek az országos felügyelő jelentéséből
Kell-e a Bibliának cégér?
Krisz­tus né­pé­nek pün­kös­di imá­ja
Vissza­szám­lá­lás 2017-ig
Bá­tor hit­val­ló fér­fi­vá lett
Lap­zár­tánk után: ár­víz súj­tot­ta evan­gé­li­kus fal­vak
Beszélgetés egyházunk központi hírportáljának szerkesztőjével
A leg­fon­to­sabb ün­nep?
826 ki­lo­mé­ter hosszú szi­vár­vány
München – magyarokkal
Hon­fi­tár­sa­ink az ut­cán
Mi a kí­sér­tés?
St. Mic­ha­els je­zsu­i­ta temp­lo­m
Nóé négy élet­sza­ka­sza
Egy­há­zak ki­sebb­ség­ben
Nem­ze­dék­ről nem­ze­dék­re
Vil­lám­in­ter­jú a ME­ÖT-el­nök­kel
Szo­li­da­ri­tás: vágy vagy valóság?
„Tanulmányi kirándulás”
Do­mony­i kó­rus­ta­lál­ko­zó
Anyák nap­ja Nagy­vá­ra­don
Ta­tay Sán­dor emlékezete