Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 21 - Szen­ve­dé­lyek­ről ka­ma­szok­nak az Élet­fo­nal tá­bor­ban

Szen­ve­dé­lyek­ről ka­ma­szok­nak az Élet­fo­nal tá­bor­ban

Im­már ne­gye­dik al­ka­lom­mal ren­dez­te meg a Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­ház Gyer­mek- és If­jú­sá­gi Osz­tá­lya az Élet­fo­nal ne­vű or­szá­gos evan­gé­li­kus élet­ve­ze­té­si tá­bort, amely­nek idei té­má­ját a szen­ve­dé­lyek ad­ták. Az áp­ri­lis 29. és má­jus 2. kö­zöt­ti hét­vé­gén ez al­ka­lom­mal a 7–12. osz­tá­lyo­so­kat vár­ták Pi­lis­csa­bá­ra, a Bé­thel Misszi­ói Ott­hon­ba. Az aláb­bi­ak­ban az egyik szer­ve­ző, Pel­lio­nisz Pet­ra be­szá­mo­ló­ját ol­vas­hat­ják.

Ki­ta­va­szo­dott a vi­lág, és aho­gyan a hosszú tél után a szí­vek is meg­nyíl­tak, mi új­ra vál­lal­koz­tunk az iz­gal­mas fel­adat­ra: egy nagy csa­pat ti­zen­éves­sel ke­resz­tény szem­szög­ből vizs­gál­tuk meg az élet fo­gas kér­dé­se­it. Idén nagy ki­hí­vást je­len­tő té­má­ra: a szen­ve­dé­lye­ink­re esett a vá­lasz­tá­sunk, hi­szen a ka­ma­szok min­den­ki­nél erő­seb­ben van­nak ki­té­ve füg­gő­ség­be kény­sze­rí­tő vá­gya­ik ere­jé­nek és meg­boly­dult vi­lá­gunk ezer­nyi, pil­la­nat­nyi csá­bí­tá­sá­nak.

Így ke­rül­tek vizs­gá­ló­dá­sunk kö­zép­­pont­já­ba – meg­hí­vott elő­adók se­gít­sé­gé­vel is – olyan ká­ros szen­ve­dé­lyek, mint a ci­ga­ret­ta, az al­ko­hol, a dro­gok, a mér­ték­te­len ét­ke­zés vagy a mun­ka­al­ko­ho­liz­mus, a szá­mí­tó­gép-füg­gő­ség és a val­lá­si fa­na­tiz­mus. Sze­ret­tük vol­na per­sze meg­ta­lál­ni a szen­ve­dély po­zi­tív, elő­re­vi­vő, adap­tív for­má­it is, ame­lyek meg­je­len­het­nek pél­dá­ul a hi­va­tás­ban, sport­ban vagy a tánc­ban. Ezért az úgy­ne­ve­zett „ku­pak­ta­ná­csok”, az­az a kre­a­tív, in­ter­ak­tív hit­tan­órák té­má­ja pén­te­ken a füg­gő­ség ki­ala­ku­lá­sá­nak, ha­tá­ra­i­nak és ve­szé­lyes­sé­gé­nek a kér­dé­se volt, míg szom­ba­ton a meg­elő­zés, il­let­ve a sza­ba­du­lás le­he­tő­sé­ge­it, a re­ha­bi­li­tá­ció fi­zi­kai és lel­ki fel­té­te­le­it vet­tük sor­ra, és a fel­ol­do­zás­ról, Jé­zus min­dent le­győ­ző ere­jé­ről, sze­re­te­té­ről és meg­bo­csá­tá­sá­ról is be­szél­get­tünk.

A lel­ki töl­te­ke­zést a na­pi két áhí­tat és a kö­zös ének­lés biz­to­sí­tot­ta, de ter­mé­sze­te­sen he­lyet ka­pott a tá­bor­ban a ki­kap­cso­ló­dás is já­té­kok, film­ve­tí­tés, éj­sza­kai tú­ra, anyák na­pi aján­dék ké­szí­té­se for­má­já­ban. A har­minc­négy ti­zen­éves örö­me és lel­ke­se­dé­se be­töl­töt­te a gyö­nyö­rű pi­lis­csa­bai hely­színt, és Hor­váth Már­ti ve­ze­té­sé­vel új­ra fe­lejt­he­tet­len na­po­kat töl­töt­tünk együtt, kö­zö­sen ke­res­ve utat Is­ten fe­lé a ka­masz­kor ne­héz­sé­gei kö­zött is.

HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Pün­kös­d jel­ké­pei
Salgótarján
Kissomlyó
Bonyhád
Emléktábla a lelkésznek
Alá­ír­ták az olasz–ma­gyar part­ner­szer­ző­dést
Tég­lák az ol­tár­tér­ben
Szen­ve­dé­lyek­ről ka­ma­szok­nak az Élet­fo­nal tá­bor­ban
Egyházmegyei gyereknap
Rész­letek az el­nök-püs­pö­k jelentéséből
Rész­letek az országos felügyelő jelentéséből
Kell-e a Bibliának cégér?
Krisz­tus né­pé­nek pün­kös­di imá­ja
Vissza­szám­lá­lás 2017-ig
Bá­tor hit­val­ló fér­fi­vá lett
Lap­zár­tánk után: ár­víz súj­tot­ta evan­gé­li­kus fal­vak
Beszélgetés egyházunk központi hírportáljának szerkesztőjével
A leg­fon­to­sabb ün­nep?
826 ki­lo­mé­ter hosszú szi­vár­vány
München – magyarokkal
Hon­fi­tár­sa­ink az ut­cán
Mi a kí­sér­tés?
St. Mic­ha­els je­zsu­i­ta temp­lo­m
Nóé négy élet­sza­ka­sza
Egy­há­zak ki­sebb­ség­ben
Nem­ze­dék­ről nem­ze­dék­re
Vil­lám­in­ter­jú a ME­ÖT-el­nök­kel
Szo­li­da­ri­tás: vágy vagy valóság?
„Tanulmányi kirándulás”
Do­mony­i kó­rus­ta­lál­ko­zó
Anyák nap­ja Nagy­vá­ra­don
Ta­tay Sán­dor emlékezete