Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2011 - 11 - Kedves Gyerekek!

Kedves Gyerekek!

Mostani hatrészes sorozatunkban Illés próféta történetét elevenítjük fel. Minden részhez tartozik egy rejtvény is. Oldjátok meg, és a helyes megfejtéseket összegyűjtve küldjétek el szerkesztőségünk címére (Evangélikus Élet szerkesztősége, 1085 Budapest, Üllői út 24.). A borítékra írjátok rá: Gyermekvár.

1. Aháb király palotája mellett egy Nábót nevű embernek volt szőlője. Gyönyörű kert volt ez, és mivel közel volt a király jezréeli otthonához, nagyon szerette volna megszerezni. Mondta is Nábótnak:

– Add nekem a szőlődet, hadd legyen az én kertem, mert közel van a házamhoz. Adok neked helyette egy jobb szőlőskertet, de ha akarod, akkor pénzben fizetem meg az árát.

A szomszéd azonban hallani sem akart a dologról.

– Az Úr őrizzen meg attól, hogy odaadjam neked az atyai örökségemet!

A királyt nagyon elkeserítette a válasz, annyira, hogy ágynak esett, és semmit nem evett.

Jezábel királyné azonban azt mondta a férjének.

– Hogy szomorkodhat így egy király? Nem te vagy Izráel uralkodója? Kelj fel, egyél, és légy jókedvű! Majd én megszerzem neked azt a szőlőt.

Nagyon gonosz volt Jezábel, és semmitől sem rettent vissza. Levelet írt Aháb nevében, lepecsételte a király gyűrűjével, majd elküldte azoknak a véneknek és nemeseknek, akik egy városban laktak Nábóttal. A levélben pedig ez állt:

– Hívjátok össze a népet, hirdessetek böjtöt! Nábót üljön előre, vele szembe pedig állítsatok két hitvány embert! Ez a két ember vádolja meg Nábótot azzal, hogy átkozta az Istent és a királyt. Ha ez megtörtént, vigyétek őt a városon kívülre, és kövezzétek halálra!

A levél címzettjei mindent úgy is tettek, ahogyan a királyné megírta nekik. A végén levélben értesítették Jezábelt.

Aháb király pedig birtokba vette az áhított szőlőt.

Az Úr elküldte hozzá Illést, és megüzente neki, hogy tudja, mi történt Nábóttal. Ezért meg fogja őt büntetni: ahol a kutyák felnyalták Nábót vérét, ugyanott fogják Ahábét is. Sőt még a hozzátartozói is mind meg fognak halni.

A király, amikor ezt meghallotta, zsákruhába bújt, és böjtölni kezdett. Az Úr tudta, hogy sok rossz dolognak Aháb felesége volt az okozója, és látta, a király mennyire megbánta mindazt, ami történt. Ezért megígérte, hogy a veszedelem Aháb fiainak az idején fog bekövetkezni.

Oldjátok meg a keresztrejtvényt, és megtudjátok, milyen az Úr.

1. Nem fogyott ki az özvegyasszony fazekából 2. Ilyen volt a Nábótot vádló két ember 3. Nem fogyott ki az özvegyasszony korsójából 4. Aháb felesége 5. Ez a gyümölcs termett Nábót kertjében 6. Pogány isten, akit hiába hívott segítségül négyszázötven papja 7. Karmel-… 8. Ilyen volt Aháb, amikor Nábót nem adta neki a kertjét 9. Ezek is voltak az áldozati oltáron

Kezdjük a böjtöt Lutherrel!
A nyelv megfékezése
Újra megelevenedtek a bábok
Kenyérosztás
Szolidaritásról Sárváron
Pi­lá­tus és Hét ima
Thomas Dahl vendégszolgálata
Ír­ják a di­ák­éle­tet
Elhívatásunk és szolgálatunk közös
Aliansz teológiai műhely
Morzsaszedés
Új fejezet a svéd–magyar evangélikus kapcsolatokban
Evangélikus egy­há­zi szemé­lyi­ség az Em­be­ri Mél­tó­ság Ta­ná­csá­ban
Kommunikáció, azaz „bekopogtatás”
Böjti önvizsgálat
Mesterségek és foglalkozások a Bibliában
A béka mindig béka marad
Nem kell tökéletesnek lenni!
Kiút a reménytelenségből
Lomtalanítás
A kezdők
Gyülekezettörténet latinul és tótul
Presbiteri csendesnap Győrött
Várandóshétvége
2017-re készülve szorosabb protestáns együttműködés volna kívánatos
Gartai István emlékezete
Százhúsz éve hunyt el Ballagi Mór
Egy hosszú elnyomás története
Semper reformanda
A Pákh család a forradalom és szabadságharc szolgálatában
Jegyzetlapok
Száz esztendő „szeletei” könyvben és kiállításon
Bűnbánattal forduljunk a kereszt titkai felé!
Oratio ˝cumenica
Bíbic
Ételkereső
Kedves Gyerekek!
Cantate
Úr Jézus, hozzád kiáltok
Böjt himnusza
Égtájoló
A 14. helyen

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2011 11 Kedves Gyerekek!