Evangélikus Egyház
- Online újságok
- Evangélikus Élet
- Archívum
- 2010
- 23
- Felebarátból testvér
Keresztutak
Hozzászólás a cikkhez
Felebarátból testvér
A világ sóvárogva várja a misszionáriusokat, a szolgálatra elhívottakat, akik mi magunk vagyunk – ez volt a végső tanulsága a Felebarátból testvérré címmel az Evangélikus Külmissziói Egyesület által életre hívott és a helyi missziói imakör által segített missziói napnak Békéscsabán.
A fiatal budapesti gyógytornász, Bence Zsófi, aki fél éven át volt önkéntes Kenyában, igazán élvezetes és tanulságos vetített képes előadásában ecsetelte, mit tapasztalt e kelet-afrikai országban. Dolgozott a „Luther Plazában”, ahogyan a helyiek nevezik az evangélikus egyház irodaépületét Nairobiban. Azokról az árva gyerekekről készített adatbázist, akiket itthonról magánszemélyek és családok, egyházi közösségek havi apanázzsal segítenek. Havi háromezer forint elég egy-egy gyermek taníttatására, étkeztetésére és még ruhájára is. Jelenleg harmincöt támogatott gyermek sorsa, élete függ rajtunk. Mint elmondta, gyakran kilátogatott a főváros Kawangware nevű nyomornegyedébe is, ahol szintén sok a segítségre váró utcagyerek, árva, özvegy, AIDS-es, és kábítószerező fiatal. Nekik is segítő kezet nyújt a helyi, élő evangélikus egyházközség. Bence Zsófi azt is elmesélte, hogy eredeti képzettségének megfelelően gyógytornászként dolgozott vidéken, Maralalban, a sérült gyerekeket befogadó, számunkra elképesztő körülmények között működő vidéki otthonban.
„Kenyában a politikusok korruptak, az emberek nagyon kevés pénzből élnek, a gyerekek olykor már hat-hétévesen az utcán tengődnek, az oktatás alacsony színvonalú, és mégis sokat tanulhatunk tőlük, mert az emberek nyitottak, életvidámak, elfogadják és szeretik egymást, minden segítségért hálásak” – tette hozzá. Lapunknak azt is elárulta, hogy szeretne rövidesen újfent eljutni Kenyába és az utcagyerekek között végezni valami maradandó szolgálatot.
A missziói napon Békéscsabán Brebovszkyné Pintér Márta, az Evangélikus Külmissziói Egyesület (EKME) lelkészi elnöke vezetésével fórumbeszélgetés is folyt. Ezen kapott szót Zalán Péter, az EKME világi elnöke és Szirmai Zoltánné titkár is, akik a szervezetről, a jelenleg folyó projektekről adtak tájékoztatást.
A békéscsabai gyülekezet saját missziós tevékenységét mutatta be, így szó esett a kórházlelkészségről, a gyerekek között végzett munkáról, a Keresztyén Ifjúsági Egyesületről és a menekültmisszióról… Többen személyes bizonyságtételként mondták el megtérésük, valamilyen függőségből való szabadulásuk történetét, amely arra indítja őket, hogy a megszokott vallásosságon túllépve maguk is szolgáló keresztények legyenek.
A nap résztvevői megállapították, hogy a szeretetből fakadó tett bizony sokszor hiányzik keresztény életünkből, pedig személyes felelősségünk, hogy az életünkkel tegyünk bizonyságot. A misszió valamiféle karitatív szolgálatot is jelent, amely minden hívő ember feladata, akire „rászakad” a másik ember nyomorúsága, lelki sivársága, az, hogy az a másik még nem ismeri a minden gondra megoldást adó nagy Gyógyítót, Jézus Krisztust.
Szegfű Katalin
::Nyomtatható változat::
|