Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 45 - Re­for­má­ció je­len ­idő­ben

Re­for­má­ció je­len ­idő­ben

Pa­ró­ki­át és gyü­le­ke­ze­ti köz­pon­tot szen­tel­tek Ba­ján

Rit­kán ta­pasz­tal­ha­tó meg az a ter­mé­sze­tes hang­szín és köz­vet­len lég­kör, amely a ba­jai evan­gé­li­kus, re­for­má­tus, bap­tis­ta és me­to­dis­ta gyü­le­ke­ze­ti ta­gok ok­tó­ber 31-i ün­ne­pét jel­le­mez­te.

Idén az evan­gé­li­kus temp­lom­ban em­lé­kez­tek meg a re­for­má­ció örök­sé­gé­ről, mi­vel az öku­me­ni­kus is­ten­tisz­te­le­tet kö­ve­tő­en ke­rült sor az új pa­ró­kia, gyü­le­ke­ze­ti te­rem és iro­da épü­le­té­nek fel­szen­te­lé­sé­re is. Dön­tő rész­ben or­szá­gos evan­gé­li­kus se­gít­ség­gel, emel­lett a kis gyü­le­ke­zet és a ba­jai ada­ko­zók, va­la­mint a test­vér­gyü­le­ke­zet ado­má­nya­i­val va­ló­sult meg a be­ru­há­zás. Öt­éves ki­tar­tó mun­ka az, ami­ért most há­lát ad­nak – össze­gez­te nem kis meg­ha­tó­dott­ság­gal a ba­jai evan­gé­li­ku­sok lel­ki­pász­to­ra, Nepp Éva ezen a na­pon.

Az öku­me­ni­kus is­ten­tisz­te­le­ten Sza­bó­né Mát­rai Ma­ri­an­na, a Dé­li Egy­ház­ke­rü­let püs­pök­he­lyet­te­se hir­det­te az igét. „Nem ke­vés az, ami­ért együtt le­he­tünk ma” – kezd­te pré­di­ká­ci­ó­ját. Há­la­adás a kész lel­kész­la­ká­sért és gyü­le­ke­ze­ti köz­pon­tért, a re­for­má­ció örök­sé­gé­ért – amely­nek idén kü­lön hang­súlyt ad Kál­vin szü­le­té­sé­nek öt­szá­za­dik év­for­du­ló­ja – és azért a nyi­tott­sá­gért, amely a re­for­má­ció kez­de­te­i­től nap­ja­in­kig alap­ér­té­künk: ezek együtt van­nak most je­len az ün­ne­pen – szö­gez­te le. A re­for­má­ció ün­ne­pé­nek alap­igé­je (2Kor 4,5–7) alap­ján hív­ta fel a fi­gyel­met ar­ra, hogy ne le­gyünk csak ön­ma­gunk­kal tö­rő­dő egy­ház, ne a sa­ját éle­tünk kö­rül fo­rog­jon min­den gon­do­la­tunk, ha­nem igye­kez­zünk ar­ra, hogy ha csu­pán cse­rép­edé­nyek­ként is, de fel­sza­ba­dul­tan és so­kak­nak hir­des­sük Krisz­tust.

Az is­ten­tisz­te­let után ke­rült sor a szen­te­lés­re. A Cer­felj-Ja­go­dic Vi­o­la és Nagy Ta­más épí­té­szek ter­vei alap­ján, az Ép­re­ma Kft. ki­vi­te­le­zé­sé­ben el­ké­szült épü­let va­ló­ban meg­fe­lel a mai kor igé­nye­i­nek, és a gyü­le­ke­zet­épí­tés le­he­tő­sé­gét is biz­to­sít­ja.

Len­dü­le­tes, fi­a­ta­los prog­ram kö­vet­ke­zett az im­már bir­tok­ba vett gyü­le­ke­ze­ti te­rem­ben: vi­dám ze­ne kí­sér­te a ve­tí­tett össze­ál­lí­tás szív­de­rí­tő ké­pe­it, ame­lyek se­gít­sé­gé­vel min­den­ki nyo­mon kö­vet­het­te az épít­ke­zés tör­té­ne­tét.

Jó szív­vel mon­dott vé­gül kö­szö­ne­tet Nepp Éva lel­kész­nő min­den­ki­nek, aki se­gí­tett a mun­ká­ban, vagy ado­má­nyá­val tá­mo­gat­ta. Az ün­nep vé­gén Bán Bé­la ba­jai re­for­má­tus lel­kész kö­szön­té­sé­ben az új fa­lak kö­zött ez­után zaj­ló, meg­újult és meg­erő­sö­dött lel­ki élet fon­tos­sá­gá­ra mu­ta­tott rá.

Sza­bó La­jos

Élet­men­tés
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Imád­ság­mo­za­ik II.