Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 27 - Az Urat ke­res­sük, és élünk

Az Urat ke­res­sük, és élünk

Év­zá­ró az Evan­gé­li­kus Hit­tu­do­má­nyi Egye­te­men

Tan­év­zá­rás, ju­bi­lá­lók kö­szön­té­se, ok­le­ve­lek át­adá­sa, rek­tor­bú­csúz­ta­tás – rö­vi­den en­nek je­gyé­ben zaj­lott jú­ni­us 25-én dél­után az Evan­gé­li­kus Hit­tu­do­má­nyi Egye­tem (EHE) tan­év­zá­ró al­kal­ma. Az is­ten­tisz­te­le­ten az egye­tem lel­ké­sze, Zsi­ros And­rás szol­gált ige­hir­de­tés­sel, a li­tur­gus Sza­bó­né Mát­rai Ma­ri­an­na, a Gya­kor­la­ti In­té­zet ve­ze­tő­je volt.

Ámósz pró­fé­ta sza­vai – „dis­rú­ni vih­jú” („En­gem ke­res­se­tek, és él­tek”, Ám 5,4) – áll­tak dr. Csep­re­gi Zol­tán rek­tor be­szé­dé­nek kö­zép­pont­já­ban, mellyel hi­va­ta­lo­san is be­zár­ta az Evan­gé­li­kus Hit­tu­do­má­nyi Egye­tem 117. tan­évét. Ki­emel­te, mi­lyen sok okuk van a há­la­adás­ra, mennyi ju­bi­le­u­mot ün­ne­pel­het­tek eb­ben az év­ben – az EHE év­zá­ró­já­val egy idő­ben ül­ték meg a Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­ház meg­ala­pí­tá­sá­nak te­kin­tett zsol­nai zsi­nat négy­szá­za­dik év­for­du­ló­ját, négy­száz­nyolc­van éve az év­zá­ró­val egy na­pon, jú­ni­us 25-én ol­vas­ták fel Augs­burg­ban az Ágos­tai hit­val­lást, va­la­mint egy he­te em­lé­kez­tek meg a teo­ló­gi­án a ha­tod­éves kép­zés ti­ze­dik szü­le­tés­nap­já­ról.

Há­la­adás­ra adott okot az is, hogy a tan­év so­rán a Ma­gyar Fel­ső­ok­ta­tá­si Akk­re­di­tá­ci­ós Bi­zott­ság 2014-ig, il­let­ve 2017-ig akk­re­di­tál­ta az EHE dok­to­ri is­ko­lá­ját és az egye­tem kép­zé­se­it, to­váb­bá si­ke­rült akk­re­di­tál­tat­ni a teo­ló­gus mes­ter­sza­kot.

Be­szé­dé­nek vé­gén a rek­tor be­je­len­tet­te, hogy meg­bí­za­tá­sa a tan­év vé­gé­vel le­járt, s kö­szö­ne­tét fe­jez­te ki mind­azok­nak, akik az el­múlt négy év­ben tá­mo­gat­ták, se­gí­tet­ték. A fenn­tar­tó evan­gé­li­kus egy­ház ne­vé­ben Gáncs Pé­ter püs­pök mon­dott kö­szö­ne­tet Csep­re­gi Zol­tán te­vé­keny­sé­gé­ért.

Az ün­ne­pi ülé­sen kö­szön­ték meg a mun­ká­ját a nyolc­va­na­dik évét be­töl­tött és az ok­ta­tás­tól vissza­vo­nu­ló D. Ta­kács­né Ko­vács­há­zi Zel­má­nak, Zel­ma né­ni­nek és a het­ven­öt éves, az ok­ta­tás ter­hei alól szin­tén fel­sza­ba­du­ló Csor­ba Ist­ván­nak. Kö­szön­töt­ték to­váb­bá a szin­tén nyolc­van­éves dr. Cser­há­ti Sán­dor pro­fesszort, va­la­mint az öt­ven-hat­van­öt-het­ven éve vég­zett ju­bi­lán­so­kat. Ne­vük­ben Marschal­kó Gyu­la és Szir­mai Zol­tán mon­dott be­szé­det.

Át­ad­ták a vég­ző­sök ok­le­ve­le­it, il­let­ve az eh­hez szük­sé­ges nyelv­vizs­gá­val még nem ren­del­ke­zők­nek a si­ke­res zá­ró­vizs­gá­ról szó­ló iga­zo­lá­so­kat.

Teo­ló­gus-lel­kész sza­kon ti­zen­ket­ten kap­tak ok­le­ve­let, ket­ten iga­zo­lást. Ka­te­ké­ta-lel­ki­pász­to­ri mun­ka­társ BA-sza­kon ket­ten, kán­tor BA-sza­kon hár­man vé­gez­tek. A nyír­egy­há­zi ki­he­lye­zett ta­go­zat fő­is­ko­lai szin­tű hit­ta­nár sza­kán ket­ten sze­rez­tek ok­le­ve­let, egy hall­ga­tó iga­zo­lást ka­pott, a győ­ri ta­go­za­ton két hall­ga­tó ka­pott ok­le­ve­let.

Az ün­ne­pi ülé­sen ad­ták át a ha­bi­li­tá­ci­ós ok­le­ve­le­ket dr. Ege­re­si Sán­dor Lász­ló­nak, a Ká­ro­li Gás­pár Re­for­má­tus Egye­tem do­cen­sé­nek és dr. En­ghy Sán­dor­nak, a Sá­ros­pa­ta­ki Teo­ló­gi­ai Aka­dé­mia tan­szék­ve­ze­tő fő­is­ko­lai ta­ná­rá­nak.

A tan­év­zá­ró is­ten­tisz­te­let ma­gyar­or­szá­gi ár­víz­ká­ro­sul­tak meg­se­gí­té­sé­re felajánlott of­fer­tó­ri­u­mát az egye­tem száz­ezer fo­rin­tra egészítette ki.

Dar­vas Ani­kó

Ima ár­víz alatt, után
Fohász
Je­gye­ket, bér­le­te­ket!
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Húsz­éves a sió­fo­ki temp­lom
Az Urat ke­res­sük, és élünk
Hagyd az Úr­ra uta­dat!
Va­la­ki vár a kez­dő­kör­ben
Ju­bi­lál az Izsóp
Ju­bi­le­um és bú­csú­zás
Móri kertavató
Fé­bé-kon­fe­ren­cia Pi­lis­csa­bán
Százhetven éve született Bachát Dániel
Asztali beszélgetések a börtönben
Bog­rács mel­lett együtt, avagy hol van az egy­ház?
Ju­ju és voo­doo a vébén
Pusz­tu­ló gyü­le­ke­ze­tek, ked­vet­len lel­ké­szek – épü­lő gyü­le­ke­ze­tek, jó­ked­vű lel­ké­szek
Vitaindító gon­do­la­tok a gyü­le­ke­ze­ti ének­ről
Szur­ko­ló­nem­zet a ma­gyar
Aki lu­the­rá­nus­ként a pá­pa prog­ra­mját szer­ve­zte
Bur­ka
Eu­ró­pa fe­lé fél­úton
Lin­kek és in­ge­rek
„Szó­szék­ről ezt még so­ha nem hal­lot­tam”
Fog­ság­ban – még­is sza­ba­don!
Mí­tosz­kép­zés: az an­ti-Krisz­tus új­ko­ri meg­je­le­né­se – Hoz­zá­szó­lás Sch­midt Jó­zsef­né ol­va­sói le­ve­lé­hez
Tár­nok­ré­ti nyolc­száz éves
Az or­szág­ban el­ső­ként in­dul egyház­tör­té­ne­ti mes­ter­szak Sze­ge­den
Jó­té­kony­sá­gi est a De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ban