Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 27 - Jó­té­kony­sá­gi est a De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ban

Jó­té­kony­sá­gi est a De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ban

Se­gély­kon­cer­tet hir­de­tett a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet Mága Zol­tán he­ge­dű­mű­vész köz­re­mű­kö­dé­sé­vel jú­ni­us 23-án es­te hét órá­ra a De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ba az ár­víz­ká­ro­sul­tak meg­se­gí­té­sé­re. A temp­lom­ban ál­ló­hely is alig ma­radt, annyi­an jöt­tek el, hogy meg­hall­gas­sák a mű­vészt és sztár­ven­dé­ge­it, és hogy ado­má­nya­ik­kal se­gít­se­nek a rá­szo­ru­ló­kon.

A jó­té­kony­sá­gi es­ten Bach, Schu­bert, Vi­val­di, Al­bi­no­ni, Ver­di, Puc­ci­ni, Bee­tho­ven, Mo­zart egy­há­zi és klasszi­kus mű­vei csen­dül­tek fel.

Az egy­be­gyűl­te­ket le­vél­ben kö­szön­töt­te Sem­jén Zsolt mi­nisz­ter­el­nök-he­lyet­tes.

Fel­lé­pett – töb­bek kö­zött – Fran­kó Tün­de, Pándy Pi­ros­ka és Cson­ka Zsu­zsa, a Ma­gyar Ál­la­mi Ope­ra­ház ma­gán­éne­kes­női, Ka­lo­csai Zsu­zsa, az Ope­rett­szín­ház pri­ma­don­ná­ja, va­la­mint Boncs­ér Ger­gely, a Ma­gyar Ál­la­mi Ope­ra­ház ma­gán­éne­ke­se, Va­dász Zsolt, az Ope­rett­szín­ház mű­vé­sze, Ádok Zo­li éne­kes és Fo­dor Zsó­ka szí­nész­nő. Köz­re­mű­kö­dött a Szol­no­ki Szim­fo­ni­kus Ze­ne­kar, a Szol­no­ki Bar­tók Bé­la Ka­ma­ra­kó­rus és a Sze­ná-To­rok, a Ma­gyar Or­szág­gyű­lés kép­vi­se­lő­i­nek ének­ka­ra.

Mága Zol­tán egy mes­ter­he­ge­dű­jét is ár­ve­rés­re bo­csá­tot­ta egy­mil­lió fo­rin­tos ki­ki­ál­tá­si áron.

Az ün­ne­pi is­ten­tisz­te­le­ten a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet ré­szé­ről Le­hel Lász­ló evan­gé­li­kus lel­kész, a szer­ve­zet igaz­ga­tó­ja volt je­len, a Ma­gyar­or­szá­gi Evan­gé­li­kus Egy­há­zat pe­dig Gáncs Pé­ter püs­pök kép­vi­sel­te.

Áhí­ta­tá­ban Gáncs püs­pök az 1838-as pes­ti ár­víz el­múl­tá­val ké­szült úgy­ne­ve­zett ár­ví­zi ke­hely üze­ne­té­re hív­ta fel a hall­ga­tó­ság fi­gyel­mét. A ke­hely­re vé­sett bib­li­ai hé­ber idé­zet – „…erős­sé­ge a sze­gény­nek a nyo­mo­rú­ság­ban, ol­ta­lom a zi­va­tar­ban…” (Ézs 25,4) – má­ig ar­ra em­lé­kez­tet, hogy a De­ák té­ri temp­lom, mint In­su­la Lu­the­ra­na, an­nak ide­jén va­ló­ban szi­get volt, ba­rát­sá­gos és biz­tos me­ne­dé­ke a baj­ba ju­tot­tak­nak. „Ma pe­dig – foly­tat­ta gon­do­la­ta­it a püs­pök – az együtt­mű­kö­dő em­be­rek szi­ge­té­vé vált, hogy az itt egy­be­gyűl­tek kö­zö­sen se­gít­hes­se­nek az ár­víz ká­ro­sult­ja­in.”

Hor­váth-Bol­la Zsu­zsan­na (For­rás: www.evan­ge­li­kus.hu)

Ima ár­víz alatt, után
Fohász
Je­gye­ket, bér­le­te­ket!
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Húsz­éves a sió­fo­ki temp­lom
Az Urat ke­res­sük, és élünk
Hagyd az Úr­ra uta­dat!
Va­la­ki vár a kez­dő­kör­ben
Ju­bi­lál az Izsóp
Ju­bi­le­um és bú­csú­zás
Móri kertavató
Fé­bé-kon­fe­ren­cia Pi­lis­csa­bán
Százhetven éve született Bachát Dániel
Asztali beszélgetések a börtönben
Bog­rács mel­lett együtt, avagy hol van az egy­ház?
Ju­ju és voo­doo a vébén
Pusz­tu­ló gyü­le­ke­ze­tek, ked­vet­len lel­ké­szek – épü­lő gyü­le­ke­ze­tek, jó­ked­vű lel­ké­szek
Vitaindító gon­do­la­tok a gyü­le­ke­ze­ti ének­ről
Szur­ko­ló­nem­zet a ma­gyar
Aki lu­the­rá­nus­ként a pá­pa prog­ra­mját szer­ve­zte
Bur­ka
Eu­ró­pa fe­lé fél­úton
Lin­kek és in­ge­rek
„Szó­szék­ről ezt még so­ha nem hal­lot­tam”
Fog­ság­ban – még­is sza­ba­don!
Mí­tosz­kép­zés: az an­ti-Krisz­tus új­ko­ri meg­je­le­né­se – Hoz­zá­szó­lás Sch­midt Jó­zsef­né ol­va­sói le­ve­lé­hez
Tár­nok­ré­ti nyolc­száz éves
Az or­szág­ban el­ső­ként in­dul egyház­tör­té­ne­ti mes­ter­szak Sze­ge­den
Jó­té­kony­sá­gi est a De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ban